Ostrzenie noży – postaw na Mix Graf!

Wysokiej klasy noże i inne narzędzia tnące wymagają profesjonalnego ostrzenia. Dotyczy to przede wszystkim noży technicznych (np. introligatorskich) i przemysłowych narzędzi tnących. Także profesjonalne noże gastronomiczne i pół-profesjonalne noże do zastosowań domowych wysokiej jakości wymagają konserwacji, serwisowania oraz ostrzenia za pomocą profesjonalnych technik i przyrządów. Serwis noży introligatorskich, przemysłowych i technicznych oferuje Mix Graf: największa polska sieć zakładów szlifierskich, wiodący dystrybutor noży Widia w Polsce, uznany ekspert w dziedzinie serwisowania noży introligatorskich.

Ostrzenie noży w Mix Graf

Poszczególne materiały wymagają stosowania noży o różnym profilu, wykonanych z różnych rodzajów stali. W przypadku noży do zastosowań profesjonalnych nie istnieje więc uniwersalny sposób ostrzenia: w Mix Graf stosuje się ostrzarki w pełni dostosowane do konkretnych stopów. Stosowane w Mix Graf maszyny i środki chemiczne pozwalają także na przywróceniu do sprawności użytkowej ostrzy, które uległy uszkodzeniom na skutek niewłaściwego obchodzenia się z nimi. Do możliwych napraw należą np. prostowanie noży, usunięcie skutków uszkodzeń termicznych, odbarwień, przypaleń, a nawet rozhartowań. Mix Graf gwarantuje wysoką jakość szlifu i precyzję wykonanych prac. Umożliwiają to szlifierki wiodących światowych producentów (Gockel, Reform i MVM). Park maszynowy obejmuje m.in. szlifierki do noży listwowych, szlifierki do noży krążkowych oraz szlifierki do narzędzi specjalnych. 

Mix Graf to jedyna w Polsce sieć szlifierni o zasięgu obejmującym cały kraj. Umożliwia to nie tylko szybką dostawę noży do ostrzenia, ale także ekspresowe wykonanie usług serwisowych. Szlifiernia oferuje także ostrzenie i serwisowanie innych niż noże narzędzi tnących, w tym wierteł, wykrojników i pił tarczowych. Kompleksowa obsługa obejmuje bezpieczny transport noży oraz profesjonalne doradztwo. Pracownicy Mix Graf odbierają noże bezpośrednio u klienta, możliwa jest jednak także wysyłka kurierska.

Ostrzenie noży introligatorskich w Mix Graf

Specjalizacja Mix Graf to zadanie najbardziej wymagające dla każdej szlifierni, czyli ostrzenie noży introligatorskich i noży do drukarni. Firma serwisuje noże do gilotyn, noże krążkowe i wszystkie inne rodzaje narzędzi tnących wykorzystywane w poligrafii (przekrawacze, trójnoże i trimery). Przed ostrzeniem w każdym przypadku przeprowadzana jest staranna kontrola stanu narzędzi, mająca na celu dobór najbardziej odpowiedniej technologii.

Bogaty park maszynowych umożliwia ostrzenie noży introligatorskich we wszystkich standardach materiałowych, w tym noży Widia i noży ze stali prążkowej, szybkotnącej, wysokochromowej i narzędziowej. Mix Graf dysponuje możliwością ostrzenia noży listwowych do 4 m długości oraz noży krążkowych do 700 mm średnicy. Przed ostrzeniem noże poddawane są także prostowaniu i innym zabiegom pielęgnacyjnym. Mix Graf jest także wiodącym dystrybutorem noży z wkładką widiową na rynku polskim. Umożliwia to dostarczanie klientom nie tylko nowych noży, ale także wszelkich niezbędnych akcesoriów i środków pielęgnacyjnych.