Szkolenie DevOps to szansa na zdobycie cennych umiejętności

DevOps to stosunkowo nowy pomysł w dziedzinie IT i coraz więcej firm szuka rozwiązań oraz praktyk DevOps. Istnieje duża luka między popytem na specjalistów z certyfikatem DevOps a dostępnością wymaganych specjalistów DevOps.

Specjaliści IT mogą skorzystać z tego ogromnego deficytu wśród wysoko wykwalifikowanych specjalistów, podejmując certyfikację DevOps w celu walidacji zestawów umiejętności. Zapewni to i zagwarantuje znacznie lepsze opcje pracy. Podstawowa koncepcja DevOps opiera się na zupełnie nowych metodach decyzyjnych i procesach myślowych, oraz oferuje szereg korzyści technicznych i biznesowych, które po nauce można wdrożyć w przedsiębiorstwie. Podstawą DevOps są profesjonaliści pracujący w zespołach o charakterze interdyscyplinarnym. Takie zespoły składają się ze specjalistów, analityków biznesowych, specjalistów do spraw kontroli jakości, inżynierów operacji i programistów. Szybka penetracja najlepszych praktyk DevOps w organizacjach i ich wdrożenie powoduje ogromny wzrost wynagrodzeń specjalistów w dziedzinie tej struktury.

Według ekspertów z całego świata trend ten jest spójny i trwały, a specjaliści DevOps są najlepiej zarabiającymi w branży IT.

Głównym celem specjalisty IT w miejscu pracy byłaby produktywność przez większą część czasu. Można to osiągnąć, minimalizując czas oczekiwania na innych pracowników lub oprogramowanie i eliminując nieproduktywną i niezadowalającą część procesu pracy, a Devops Certyfikat to dowód posiadania takich umiejętności. Zwiększy to efektywność wykonanej pracy i znacznie zwiększy wartość przedsiębiorstwa oraz personelu. Podstawą metodologii DevOps jest promowanie zwiększonej komunikacji i współpracy między zespołami programistycznymi i operacyjnymi. W ten sposób miesiące pracy można skrócić do zaledwie kilku godzin, stosując implementację DevOps, z niezwykłą łatwością wprowadzając procesy wykrywania defektów w efektywności pracy. Przyniesie to znaczne korzyści przedsiębiorstwu i pozwoli wyróżnić się na tle innych w miejscu pracy.