Jakie korzyści przynosi mojemu dziecku uczęszczanie do przedszkola

Wysokiej jakości program wczesnego nauczania ma wiele korzyści i stanowi podstawę uczenia się, zarówno społecznego, jak i akademickiego, co pomoże małemu dziecku odnieść w późniejszych latach sukces w szkole.

Dla wielu dzieci przedszkole może być pierwszym doświadczeniem w zorganizowanym środowisku z nauczycielami i grupami dzieci. To okazja, aby nauczyć się dzielić, postępować zgodnie z poleceniami i rozpocząć podstawy nauki, która będzie miała miejsce w szkole. To środowisko pomaga małym dzieciom nauczyć się nawiązywać przyjaźnie i dobrze bawić się wspólnie z innymi. Nauczyciele wczesnego nauczania obserwują, zadają pytania i słuchają pomysłów dzieci. Aby pielęgnować ich ciekawość i motywację do nauki, nauczyciele wykorzystują zainteresowania i pomysły dzieci do tworzenia doświadczeń.

Nawet proste, przypadkowe wydarzenie, takie jak odkrycie przez dziecko ślimaka na placu zabaw, może stać się wspaniałą okazją do nauki. Nauczyciele w przedszkolu pomagają dzieciom rozwinąć umiejętności językowe, zadając pobudzające do myślenia pytania i wprowadzając nowe słownictwo podczas codziennych zajęć.

Dzieci mają wiele okazji do śpiewania, nauki wierszyków, rozmawiania o ulubionych książkach i odgrywania historii. To bardzo wzbogaca słownictwo maluchów. Umiejętności poznawcze małego dziecka są wzmacniane poprzez angażowanie się w szereg praktycznych doświadczeń, które zachęcają je do uważnej obserwacji, zadawania pytań, testowania swoich pomysłów lub rozwiązywania problemu. Dobre przedszkola Białystok uczą również dzieci niezbędnych umiejętności społecznych i koleżeństwa. Małe dzieci wykazują rosnące zainteresowanie umiejętnościami liczenia, pisania i czytania. Aby przygotować dzieci do wymagań nauki w szkole, nauczyciele oferują szeroką gamę gier i zajęć, które pomagają dzieciom nabyć te przydatne umiejętności. Na przykład dopasowywanie, sortowanie, liczenie i gry planszowe ułatwiają dzieciom zrozumienie liczb, kategorii i sekwencji, co wspomaga późniejszą naukę matematyki.