Materiały izolacyjne na dach

Papy jako materiał na pokrycie dachu możemy układać na powierzchniach płaskich, wówczas będziemy mocowali ją na gorąco, dobrym pomysłem będzie ułożenie kilku warstw w zależności od potrzeb, od tego jaką strukturę i grubość będziemy chcieli uzyskać.

Oczywiście dodatkowo wykorzystywane są różnego rodzaju lepiki które będą mogły odpowiednio połączyć wszystkie elementy tak aby nie pozostawić miejsc przez które mogła przedostawać by się woda.

Materiały izolacyjne na dach

Jak stosować podkładki papowe?

Jeżeli zakładamy papę na budynkach o dachach spadzistych najczęściej będzie ona przybijana do elementów drewnianych, oprócz specjalnych gwoździ wykorzystamy w tym przypadku także odpowiednie podkładki papowe. Należy pamiętać aby bardzo dokładnie układać kolejne warstwy, można stosować metodę na zakładkę tak aby nie pozostawić miejsce łączonych. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać powierzchnię która będzie przygotowana do ułożenia blachodachówki czy też dachówki ceramicznej. Dodatkowo możemy zastosować w tym przypadku izolację piankową, warto pamiętać iż pianka poliuretanowa będzie bardzo dobrze wypełniała wszystkie połączenia, sprawdzi się świetnie jako cieńsza warstwa izolacyjna.

Przybicie papy do powierzchni naszego dachu za pomocą zwykłych gwoździ oczywiście nie będzie najlepszym pomysłem. Powinniśmy pamiętać iż zwykłe gwoździe mogą nie spełnić swojego zadania ze względu na cienkie główki przez które papa może przychodzić. Dlatego też stosowane są różnego rodzaju podkładki papowe, najczęściej są to elementy ocynkowane które posiadają charakterystyczne wybrzuszenie. W tym przypadku powinniśmy stosować także odpowiednie gwoździe papowe, które również muszą być odpowiednio odporne. Podkładki papowe posiadają powłokę galwaniczną które zabezpiecza je przed czynnikami atmosferycznymi.

W tym przypadku warto także zwrócić uwagę na rodzaj otworu, najlepszej jakości będą podkładki papowe które posiadają otwór wiercony a nie nabijany. Dzięki temu nie uszkodzimy powierzchni papy, warto zwrócić uwagę iż specjalne wgłębienie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba możemy zakupić podkładki o średnicy przykładowo 2 czy 3 cm.