Jak właściwie zadbać o instalację elektryczną i gazową?

W każdym domu, znajdują się gniazdka elektryczne, dobrze jeżeli są one podwójne wówczas , nie będzie problemu z podłączaniem wielu urządzeń.

Przykładowo, kiedy odkurzamy, zdarza się że przewód jest krótki, i będziemy musieli wkładać go do najbliżej znajdujących się gniazdek. Wówczas trzeba będzie dołączać któreś urządzenie. Można oczywiście wykorzystać w takiej sytuacji przedłużacze dzięki którym nie będziemy mieli problemu z długością kabla. Oczywiście, kiedy posiadamy komputer, dobrze będzie zamienić tradycyjny przedłużacz na listwę zasilająca, która będzie dodatkowo chronią nasz komputer przed przepięciami. Każdy producent elektrycznego osprzętu, będzie się starał dostarczyć nam jak najlepsze rozwiązania, aby w razie awarii, nic nie stało się z naszym sprzętem. Będzie to istotne, zwłaszcza w starym budownictwie, gdzie stare instalacje, nie będą już miały takich właściwości jak dawniej. Poza tym najczęściej są to instalacje oparte na aluminium, które ewidentnie nadają się do wymiany. Najlepiej wówczas, wymienić będzie całą instalację elektryczną,. Zatem trzeba będzie wyciąć ze ścian stare kable, i w ich miejsce ułożyć nowe. Będzie to dotyczyło zarówno gniazdek elektrycznych, ale również oświetlenia i włączników, trzeba będzie powymieniać wszystkie gniazdka i łączniki.

Tradycyjne korki, należy wymienić na nowoczesne bezpieczniki, dzięki czemu w razie przepalenia, wystarczy przełączyć i korzystać dalej z energii, elektrycznej, a nie jak w przepadku starych korków, próbować naprawić za pomocą kawałka miedzianego drutu. W przypadku włączników oświetlenia można wprowadzić ściemniacze, które będą regulowały natężenie światła w pomieszczeniu. Dzięki temu będziemy wykorzystywali tyle energii ile nam potrzeba. Przykładowo w czasie oglądania telewizji, nie musimy mieć zbyt intensywnego światła które może odbijać się od ekranu. Warto także sprawdzić stan naszej skrzynki osłaniającej licznik gazu, jeżeli obudowa jest zniszczona można ją wymienić na model nierdzewny, jeżeli nie wiesz gdzie znaleźć odpowiednią obudowę skrzynki gazowej kliknij w link.