Zabawki wykonane z drewna są ekologiczne i wolne od chemikaliów

Jeśli jesteś rodzicem, prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego drewniane zabawki nadal zyskują tak dużą popularność w ciągu ostatnich lat.

Z pewnością przyczynia się do tego fakt, że drewniane zabawki są bezpieczne dla dzieci, oferują nieskończone możliwości swobodnej zabawy i wystarczą na wiele lat użytkowania. Zazwyczaj drewniane zabawki są również ekologiczne i są wykonane z drewna pochodzącego ze zrównoważonych źródeł.

Zabawki wykonane z drewna są ekologiczne i wolne od chemikaliów

Czy zabawki drewniane są bezpieczniejsze dla dziecka niż plastikowe

Drewniane zabawki z pewnością mogą być bezpieczniejsze dla twojego dziecka. Być może słyszałeś o BPA i PVC, dwóch chemikaliach powszechnie występujących w tworzywach sztucznych. BPA to skrót od bisfenolu A, substancji chemicznej, która może być niebezpieczna zarówno dla płodów, jak i dzieci. PVC, czyli polichlorek winylu, to kolejna substancja chemiczna znajdująca się w tworzywach sztucznych, która ma ogromne konsekwencje dla środowiska od produkcji po utylizację.

Zagrożenia dla dzieci pojawiają się, gdy dodawane są ftalany w celu zmiękczenia PVC. Te toksyczne chemikalia zostały powiązane z kilkoma szkodliwymi skutkami, w tym zmianami poziomu hormonów. W drewnianych zabawkach nie ma BPA, PVC ani ftalanów, co czyni je doskonałym wyborem dla rodziców, którzy chcą uniknąć tych chemikaliów. Drewniane zabawki mogą być również ekologiczne. Zwróć uwagę na drewniane zabawki wykonane z drewna kauczukowego, drewna z lasów z certyfikatem FSC lub z bambusa.

Chociaż zabawki drewniane mogą być droższe, są warte swojej ceny. Drewniane zabawki są trwałe i mogą znosić intensywne użytkowanie przez wiele lat bez żadnych uszkodzeń. Wiele wysokiej jakości drewnianych zabawek może być przekazywanych z dziecka na dziecko, a nawet z pokolenia na pokolenie. Przy zakupie drewniane zabawki mogą się wydawać nieco droższe niż innne, ale na dłuższą metę zabawki wysokiej jakości zawsze się opłacają, ponieważ mogą przetrwać w dobrym stanie wiele lat użytkowania.