Sprzątanie biur – zakres usług w firmach sprzątających

Sprzątanie biur, biurowców to podstawowa usługa świadczona przez firmy specjalizujące się w utrzymaniu czystości. Mogą one zaoferować swoim klientom pełną paletę czynności, aby biuro mogło lśnić czystością. Jakie usługi można w nich zlecić?

Czyste biuro to najlepsza wizytówka

Gdy biuro jest brudne – na sprzętach znajduje się spora warstwa kurzu, podłogi są zanieczyszczone, a okna dawno nie były myte – nie świadczy to zbyt dobrze o firmie, która w nim działa. Klienci i kontrahenci odwiedzający takie przestrzenie mogą wtedy odnieść niekorzystne wrażenie i może to zniechęcić ich do skorzystania z usług.

Właśnie dlatego każdy przedsiębiorca powinien pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma czystość. Chociaż może wydawać się, że to nieważna sprawa, w rzeczywistości jest ona kluczowa dla każdego biznesu.

Jak zadbać o czystość w biurze?

O czystość w biurze można dbać we własnym zakresie, lecz najlepszym rozwiązaniem będą usługi sprzątania świadczone przez profesjonalne firmy. Outsourcing w tym właśnie obszarze to zdecydowanie najkorzystniejsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę zarówno jakość usług, jak również ich ceny.

Firmy sprzątające mogą zapewnić swoim klientom kompleksowe, fachowe wsparcie, a dzięki temu mogą pomóc w oszczędzaniu czasu wymaganego do samodzielnego utrzymania czystości.

Sprzątanie biur – dostępne usługi

Dobra firma sprzątająca może zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług, które sprawdzą się w biurze.

Klienci mogą wtedy zamówić usługi zarówno w ramach wcześniej podpisanej umowy abonamentu, czyli zgodnie z ustalonym harmonogramem, ale również mogą zapewnić pomoc wtedy, gdy jest ona konieczna, czyli świadczą sprzątanie na życzenie.

Zakres usług w ramach sprzątania biur:

  • ścieranie kurzu
  • zamiatanie i odkurzanie podłóg
  • mycie podłóg
  • pranie wykładzin podłogowych
  • mycie okien, przeszkleń
  • sprzątanie w łazienkach, toaletach
  • sprzątanie w kuchniach
  • sprzątanie w pomieszczeniach socjalnych

Te, a także inne usługi oferuje firma freshoffice sprzątanie biur w Warszawie. Skorzystaj z pomocy fachowców!