Coś więcej o zakupie samochodu

Kupowanie zupełnie nowego samochodu może być dość kłopotliwe, jeśli nie wiesz, co robisz. Możesz pokusić się o zakup pierwszego samochodu, który Ci się podoba, ale to pomyłka! Przeczytaj ten artykuł i poznaj przydatne informacje dla każdego na rynku nowego pojazdu.

Jeśli jesteś na rynku używanego samochodu, świetnym sposobem na sprawdzenie, czy prędkościomierz jest prawidłowy, jest spojrzenie na pedały gazu i hamulca. Jeśli ktoś powie, że samochód ma 30 000 mil, a pedały hamulca i gazu są zużyte, jest to dobry sygnał, że odometr został zawrócony.

Powinieneś zawsze mieć przy sobie kogoś, kto idzie na zakupy. Twój przyjaciel może słuchać rzeczy, które mogłeś przegapić, i może udzielić ci porady, jeśli uważają, że nie powinieneś kupować samochodu, na który patrzysz. Osoba może być twoją małżonką, dobrym przyjacielem, a nawet rodzicem.

Kiedy szukasz samochodu, sprawdź te, które oferują wiele dobrych cech w kategorii bezpieczeństwa. ABS lub hamulce z przeciwblokadą są bardzo ważne. Musisz kupić samochód wyposażony w poduszki powietrzne; to jest bezpieczniejsze niż bez. Będziesz spędzać dużo czasu w tym pojeździe, więc upewnij się, że jest bezpieczny.

Wykonaj swoje badania, zanim jeszcze postawisz stopę na parkingu samochodowym. Chcesz mieć wykształconą pozycję, jeśli chodzi o tak duży zakup. Warto wiedzieć, jakie modele są zainteresowane i jaka jest uczciwa cena tych konkretnych samochodów.

Weź przedłużoną jazdę próbną. Nie bierz tego po prostu do szybkiego kręcenia się po okolicy. Zamiast tego zachęć wszystkich, którzy będą regularnie jeździć samochodem, aby podzielić się swoimi opiniami. Poproś dealera o popołudniową jazdę próbną, abyś mógł wziąć ją na autostradę, by sprawdzić takie rzeczy, jak pickup i martwe pola, i poświęcić trochę czasu na odczuwanie komfortu wnętrza.

Upewnij się, że podczas zakupów samochodowych wiesz, czego szukasz w pierwszej kolejności. Zadzwoń do niektórych dealerów i sprawdź, czy mają coś, czym byłbyś zainteresowany. Możesz również znaleźć swoją stronę internetową i sprawdzić pojazdy przed spędzeniem tam czasu.

Jesteś kobietą, która kupuje samochód, nigdy nie zgadzasz się na współpracę z handlowcem, który traktuje Cię w sposób protekcjonalny. Niektórzy sprzedawcy będą próbowali skorzystać z zakupów dla kobiet i zaoferować im nieuczciwe ceny lub warunki finansowania. Nie jest tak, jak powinno wyglądać twoje kupowanie samochodu. Jeśli tak, odwiedź inny punkt dealerski.

Porozmawiaj z dealerem samochodowym o jego polityce zwrotów. Możesz nawet chcieć uzyskać polisę na piśmie. Nawet jeśli testujesz samochód i wszystko wydaje się w porządku, nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć później tego dnia lub tygodnia. Ważne jest, abyś wiedział, jakie zasady sprzedawcy zwracają, aby coś się wydarzyło.

Nigdy nie kupuj samochodu pierwszego dnia, kiedy go znajdziesz i sprawdź. Daj sobie przynajmniej jeden dzień na spanie i pomyśl o wszystkim, co możesz, aby pomóc ci uzyskać lepszą ofertę. Czekanie z cierpliwością na dłuższą metę da ci dużo lepsze wyniki.

Samochody idą po lepsze ceny pod koniec miesiąca. Osoby pracujące na parkingu samochodowym mają cele do spełnienia. Twoja sprzedaż może oznaczać różnicę między sukcesem a porażką. Poświęć kilka dni na negocjacje pod koniec miesiąca, aby uzyskać lepszą ofertę.

Poznaj zachęty dostępne przed rozpoczęciem procesu negocjacji. Powinieneś znać wartości handlowe, rabaty, gwarancje, opłaty bankowe itp. Możesz także lepiej się targować, jeśli dowiedziałeś się o wiele więcej, niż gdybyś wiedział, gdybyś wszedł bez wiedzy.

Jak stwierdzono na początku tego artykułu, zakup nowego samochodu może być dość kłopotliwy, jeśli nie wiesz, co robisz. Skorzystaj z porad wymienionych w powyższym artykule, aby znaleźć samochód, z którego możesz być dumny. Upewnij się, że nie spiesz się i na pewno masz udane doświadczenie.