Zadbaj o drewnianą podłogę

Jeżeli nasz drewniana podłoga jest zużyta jest sposób aby przywrócić jej blask. Należy poszukać specjalisty od cyklinowania.

Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie: http://www.makowiecki-stolarstwo.pl/cyklinowanie-parkietu/. Pierwszym etapem będzie wygładzenie podłogi pod lakierowanie, następnie należy ją dokładnie oczyścić. W wielu wypadkach należy także uzupełnić szczelny pomiędzy rozeschniętymi elementami. Jeżeli mamy w domu kominek należy zwrócić uwagę na stan podłogi w pobliżu kominka, tam bowiem będzie rozsychała się najszybciej. Podobnie jeżeli parkiet mamy wokół rur, tam także pod wpływem działania ciepła mogą powstać szczeliny. Za pomocą odpowiednich preparatów należy te ubytki uzupełnić przed lakierowaniem. Na tak przygotowanym podłożu będziemy nakładać warstwę lakieru. W niektórych przypadkach może zajść potrzeba zastosowania kilku preparatów, przykładowo będzie to podkład, oraz lakier właściwy. Można także dla lepszego efektu lakierować podłogę kilka razy. Następnie należy podłogę dokładnie wypolerować. Przy pomocy nowoczesnych urządzeń do cyklinowania podłogi cały zabieg przebiega bezpyłowo. Jest to ważne ponieważ podłogę po cyklinowaniu należy odkurzyć.

Specjalny worek, do którego zbiera się pył zapobiega jego roznoszeniu po mieszkaniu. Obecnie coraz popularniejsze podłogi kamienne wypierają podłogi drewniane, podłoga z kamienia może bardzo dobrze wyglądać, poza tym pod nią bez problemu ułożymy ogrzewanie podłogowe. Na podłogi drewniane należy zwrócić szczególną uwagę, i nie należy w nich chodzić w butach, które mogą ją niszczyć przykładowo w szpilkach. Należy również pamiętać, aby nic nie wylewać, przykładowo, kiedy niesiemy kawę z kuchni do salonu, należy zwrócić szczególną ostrożność, aby jej nie wylać. W przypadku mycia podłogi drewnianej należy pamiętać, aby używać lekko wilgotnej ścierki, zbyt mokra, może pozostawić wodę, która będzie wchodziła pomiędzy parkiet. Szczególną ostrożność należy zwrócić również przy wyjściach na balkony. Przykładowo w zimie chcemy odgarnąć balkon ze śniegu, i musimy na niego wyjść, stajemy na śniegu, i wnosimy go do środka, który następnie topnieje. Dlatego można przykładowo położyć dywanik, po którym będziemy chodzić.