Leczenie osoczem bogatopłytkowym

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje coraz większą ilością różnego rodzaju metod leczenia oraz wspomagania procesu podtrzymywania ludzkiej urody.

Jedną z ciekawszych na pewno jest wspomaganie osoczem bogatopłytkowym pochodzącym od samego pacjenta. Jest to metoda stosunkowo młoda i tym samym można powiedzieć, że znajduje się ona ciągle w fazie rozwoju. Istotnym faktem, na który należy tutaj zwrócić szczególną uwagę, jest to, że to właśnie płytki krwi są elementem odgrywającym kluczową rolę w procesie gojenia się ran oraz regeneracji poszczególnych tkanek ludzkiego organizmu. Dlatego też ich wykorzystywanie w medycynie estetycznej stało się tak bardzo popularne. Sekretem tychże płytek krwi jest to, że zawierają one w sobie elementy zwane czynnikami wzrostu. To one są odpowiedzialne za szybszą regenerację tkanek. Istotne jest to, że osocze bogatopłytkowe pochodzi od samego leczonego pacjenta, a tym samym nie mamy do czynienia z ryzykiem odrzutu i niepowodzenia danej kuracji.

Istnieją oczywiście pewne przeciwwskazania do wykonywania takiego zabiegu, ale o tym pacjenta powinno się poinformować na etapie wywiadu z nim.

Takimi przeciwwskazaniami na pewno mogą być problemy z krzepliwością krwi, ciąża, okres laktacji czy też stany zapalne. Jakie efekty można uzyskać dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego? Na pewno należy tutaj wskazać na rewitalizację skóry w okolicach twarzy, w okolicach szyi, dekoltu oraz rąk. Ponadto również mowa jest o wygładzeniu zmarszczek, o poprawie ukrwienia skóry, o zahamowaniu procesu łysienia, znaczącym przyspieszeniu się gojenia ran, w tym również tych wynikłych z przeprowadzenia zabiegów stomatologicznych. Leczenie osoczem bogatopłytkowym to inaczej rzecz ujmując wampirzy lifting. Jest to jedna z najbardziej bezpiecznych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Dzięki informacjom zawartym na stronie internetowej http://neobeauty.pl/zabiegi/osocze-bogatoplytkowe/ możemy poznać szczegóły tego zabiegu jak i miejsce, które jest polecane do wykonania tego i innych zabiegów.