Co się zmieni w Twoim przedsiębiorstwie po wdrożeniu automatycznych linii transportowych?

Zautomatyzowane systemy transportu wewnętrznego nie są oczywiście żadną nowością – wiele przedsiębiorstw korzysta z nich od lat. Faktem jest natomiast, że nadal w ogromnej części zakładów transport towarów jest przeprowadzany w sposób tradycyjny, ręcznie oraz z wykorzystaniem wózków widłowych. Jeśli podobnie wygląda to w Twoim przedsiębiorstwie, to czas najwyższy pomyśleć o zainwestowaniu w automatyczne linie transportowe. Jakie przyniesie to korzyści? Przykładami dzielimy się w naszym artykule.

Duża oszczędność czasu

Pierwszym pozytywnym efektem wdrożenia zautomatyzowanych linii transportowych, jaki zauważysz w swoim zakładzie, jest to, że pracownicy nagle mają więcej czasu, który mogą spożytkować na realizowanie innych zadań. Jeśli obecnie w przedsiębiorstwie normą jest zostawanie po godzinach i trwa permanentna rekrutacja, to być może rozwiązaniem tych problemów okaże się właśnie przyspieszenie procesów transportowych.

Lepsze wykorzystanie kadr

Wielu przedsiębiorców zakłada, że przyczyną niskiej wydajności jest wyłącznie niedobór pracowników. Rzeczywiście, w ostatnich latach rynek pracy nie rozpieszcza i nie tworzy dobrych warunków do uzupełniania wakatów. Pytanie tylko, czy rzeczywiście jest to niezbędne?

Być może rezerw kadrowych warto poszukać poprzez odciążenie pracowników w tych obszarach, w których mogą ich zastąpić zautomatyzowane linie, jednocześnie powierzając im bardziej odpowiedzialne zadania – na przykład w dziale produkcyjnym?

Mniej zwolnień chorobowych i wypadków

Mamy tutaj do czynienia z prostą zależnością. Mniej obciążeni pracownicy, którzy nie muszą już ręcznie przenosić towarów i rzadziej korzystają z wózków widłowych czy innych maszyn transportowych, nie są w tak dużym stopniu narażeni na wypadki przy pracy. Są również bardziej wypoczęci, co ma pozytywny wpływ na ich kondycję oraz ogólny stan zdrowia.

Jeśli obecnie w Twoim przedsiębiorstwie notorycznie zdarzają się przypadki długich zwolnień lekarskich spowodowanych warunkami pracy, to na pewno warto poważnie rozważyć inwestycję w zautomatyzowane linie transportowe.

Wzrost produktywności

Automatyczne linie transportowe zawsze mają pozytywny wpływ na produktywność przedsiębiorstwa. Przyspieszenie transportu towarów wewnątrz zakładu pozwala produkować więcej, szybciej, a przy tym także taniej. To kierunek, w którym powinny zmierzać przedsiębiorstwa borykające się ze spadkiem wydajności.

Od czego zacząć inwestycję w zautomatyzowane linie transportowe?

Uruchomienie linii transportowej na potrzeby zakładu nie jest takim prostym zadaniem. Wszystko dlatego, że uniwersalne rozwiązania się nie sprawdzają – system trzeba zaprojektować z myślą o konkretnym środowisku pracy, co pozwoli wykorzystać istniejącą przestrzeń i w pełni zaspokoić realne potrzeby danego przedsiębiorstwa.

Pierwszym krokiem powinno być skontaktowanie się z renomowanym producentem konstrukcji stalowych i systemów transportowych. Szczególnie polecanym partnerem jest spółka PROMUS Katowice, która od wielu lat dostarcza zaawansowane rozwiązania na rzecz przemysłu.

W ofercie PROMUS Katowice znajdziesz wszystkie popularne elementy systemów transportu wewnętrznego, w tym przenośniki, windy przemysłowe, przesuwnice, stoły obrotowe i obrotnice, stoły podnoszone, sztaplarki, naczepy samozaładowcze czy stacje dokowania automatycznego.

PROMUS Katowice gwarantuje kompleksową realizację inwestycji, odpowiadając za każdy z jej etapów: doradztwo techniczne, projekt, wykonawstwo, transport, montaż, uruchomienie, przeszkolenie pracowników oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Z pełną ofertą spółki zapoznasz się na stronie internetowej https://www.promus.katowice.pl/.

Więcej o tym, jakie korzyści może odnieść Twoje przedsiębiorstwo z tytułu zainwestowania w zautomatyzowane linie transportowe, przeczytasz w artykule na stronie https://www.promus.katowice.pl/artykuly/linie-transportowe-czyli-najlepsza-inwestycja-w-automatyzacje-i-wyzsza-efektywnosc-pracy-kazdego-zakladu/.