Standaryzacja to klucz do rozwiązania problemów związanych z bazą danych

Standaryzacja to korekta danych, która pozwala połączyć je w taki sposób, ażeby te stworzyły jednolity zapis. Jest to bardzo skuteczna i ważna metoda porządkowania informacji, dzięki której poprawisz jakość całej swojej bazy oraz oszczędzisz czas potrzebny na ujednolicanie informacji przed każdym ich użyciem. W jaki sposób? Na to pytanie pomoże odpowiedzieć Ci ten artykuł!

 

Każdy, kto miał do czynienia z obsługą różnych serwerów, doskonale wie, jakim problemem są błędy występujące w bazie danych. Często okazuje się, że zapisy informacji zawierają braki, są zduplikowane albo co gorsze, zawierają fałszywe informacje. Dobrym sposobem na rozwiązanie takich komplikacji jest standaryzacja danych, która pozwala je dobrze uporządkować i zorganizować.

Na czym polega standaryzacja danych?

Jak już wcześniej wspominałem, standaryzacja danych jest sposobem ujednolicania zmiennych informacji w jedną spójną całość. Bazy często posiadają różne formaty danych, przez to, że informacje są błędnie wprowadzane do systemów. Skutkiem tego jest występowanie jednej informacji w wielu różnych wersjach (np. słowa Warszawa i Wa-Wa). Korzystając z usługi, jaką jest standaryzacja danych, takie informacje zostaną zastąpione jednakową wartością, czyli w tym przypadku słowem Warszawa. Więcej o tym można przeczytać na stronie –  http://dataquality.pl/standaryzacja-batch/. Ponadto, system ten ujednolica także wszystkie dane adresowe klientów, których informacje posiadamy w bazie. Usuwa wszelkie literówki występujące w nazwie miasta, poprawia błędne nazwy ulic, a także wpisuje brakujące kody pocztowe.

Jakie są korzyści z przeprowadzenia standaryzacji danych?

Dzięki standaryzacji danych błędne informacje zostaną poprawione, a wszelkie duplikacje usunięte. Proces ten przyczyni się także w dużym stopniu do poprawy jakości informacji, które zgromadzone są na naszych serwerach. Dzięki temu unikniemy wielu przykrych konsekwencji, które mogłyby nas dotknąć w przypadku posiadania w bazie błędnych danych adresowych. Jakich konsekwencji? Na przykład utraty klienta na skutek źle zaadresowanej wysyłki, a także zwiększenia się kosztów kampanii marketingowej, które spowodowane byłyby duplikacją przesyłek. Dlatego warto skorzystać z usługi, jaką jest standaryzacja danych, ponieważ rozwiąże ona wszystkie powyższe problemy.