Wyjątkowe właściwości płytek gresowych

Producenci płytek łazienkowych oferują modele wykonane z glazury, terakoty oraz płytki ceramiczne, które najczęściej stosuje się na ścianach.

Różnią się one składem, właściwościami, obecnie coraz większą popularnością cieszą się płytki gresowe, które można wykorzystać zarówno na podłodze, jak również na ścianie. Gres posiada w składzie kwarc, skalenie, kaolin, które nadają mu jego wyjątkowe właściwości.

Wyjątkowe właściwości płytek gresowych

Płytki gresowe Stargres Costole Oak oraz Natural

Płytki, które układamy w łazience czy też w kuchni, powinny być odporne na działanie wody, dlatego często wybiera się gres. W czasie produkcji masa poddawana jest prasowaniu pod bardzo wysokim ciśnieniem, a następnie jest wypalana w temperaturze od 1200 do 1300 stopni Celsjusza. Dzięki temu gres jest materiałem charakteryzującym się bardzo niską nasiąkliwością. Dodatkowo można wybrać gres szkliwiony, posiadający warstwę odporną na działanie wody, jak również popularnych detergentów służących do czyszczenia płytek. Gres z warstwą szkliwa to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku podłóg w kuchni, w łazience czy też w przedpokoju, gdzie możemy mieć do czynienia z wilgocią. Podobnie, możemy zastosować je także na ścianach, przykładowo w kabinie prysznicowej.

Dostępne są płytki kamieniopodobne, które imitują przykładowo marmur, jak również płytki drewnopodobne, które znajdują zastosowanie również na zewnątrz. Ciekawym modelem jest płytka Stargres Costole, o wymiarach 60×60 cm. Płytka posiada powierzchnię, która jest antypoślizgowa, doskonale sprawdzi się w łazience, jak również na zewnątrz. Możemy wykorzystać ją do ułożenia powierzchni na tarasie oraz balkonie. Gres wykazuje bardzo wysoką odporność na częste zmiany temperatury, nacisk, uszkodzenia mechaniczne. Dlatego wykorzystywany jest wszędzie tam, gdzie należy użyć materiału o szczególnych właściwościach.

Płytki Stargres Costole występują w dwóch odcieniach, Oak oraz Natural, dostępne są w sklepie internetowym https://e-plytki.eu/pl/c/COSTOLE/10126. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które poszukują płytek o niecodziennej, ciekawej fakturze, która upodabnia płytkę do drewna. Jest to bardzo wytrzymały, odporny materiał, który sprawdzi się nie tylko we wnętrzach, ale także na tarasie czy też balkonie.