Warto zadbać o lakier na samochodzie

Chyba każdy z nas kto posiada swój własny samochód chciałbym, aby lakier na karoserii był w jak najlepszym stanie przez długi czas.

Jak zapewne wiemy jest to po prostu niemożliwe z tego względu, iż używamy pojazdu czy parkujemy w różnych miejscach i wtedy normalną sprawą jest, że wraz z biegiem czasu zostanie on uszkodzony. Jednak chyba nie wszyscy są świadomi tego, że lakier na samochodzie da się zabezpieczyć. Wystarczy, że zdecydujemy się na oklejenie naszego pojazdu folią. Co nam ton da?

Folia na lakierze – korzyści

W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia czy zarysowania w pierwszej kolejności przyjmie je na siebie właśnie folia, a dopiero później dotrze to do lakieru. A, więc jak się domyślamy jest ona w stanie uchronić w przypadku małych i delikatnych rys. Niestety, jeśli chodzi o te głębsze raczej nie uzyskamy już ochrony, ale nie zmienia to faktu, że wtedy nasz lakier ucierpi zdecydowanie mniej. Dodatkowo, dzięki takiej folii możemy znacznie taniej zmienić kolor naszego samochodu. U lakiernika za malowanie całej karoserii trzeba zapłacić czasami nawet kilkanaście tysięcy złotych, a w przypadku oklejania ceny na rynku najczęściej zaczynają się już od 5000 zł. Jest to zatem znacznie tańsza i lepsza opcja.
Warto zadbać o lakier na samochodzie

Mycie pojazdu po oklejeniu

Jeśli ktoś teraz zastanawia się czy można myć samochód po oklejeniu to odpowiedź brzmi: tak. Powinniśmy tylko zwracać uwagę na to z jakich myjni korzystamy – za wszelką cenę należy wtedy unikać myjni automatycznych czy szczotkowych, gdyż istnieje ryzyko, że folia zostanie zerwana z lakieru. Jednak mycie samochodu na myjni ręcznej czy samemu pod domem jest jak najbardziej bezpieczne. Jeśli będziemy myć nasz samochód z folią w miarę możliwości regularnie to będzie ona w dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli chodzi o oklejanie samochodów folią wrocław to nie będziemy raczej w stanie wykonać tego sami i niezbędne jest oddanie samochodu w ręce profesjonalistów. Zawsze, jednak trzeba zwracać uwagę na to, aby była to firma doświadczona.