W jaki sposób dobrać odpowiednią fryzurę do kształtu twarzy

Decydując się na nową fryzurę, możesz otrzymać od stylisty porady dotyczące dopasowania rodzaju fryzury do kształtu twarzy.

Nie jest to jednak łatwa sprawa, ponieważ każda twarz jest wyjątkowa i możesz nie wiedzieć, jaki masz kształt twarzy. Na szczęście dobry fryzjer z pewnością będzie wiedział, jaki rodzaj uczesania sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku. Potargane warstwy włosów uzupełnią mocną linię szczęki kwadratowej twarzy. Możesz osiągnąć podobny efekt, uzyskując płynne boczne grzywki, aby stworzyć bardziej miękki wygląd. Z drugiej strony możesz podkreślić swoje mocne rysy, decydując się na fryzurę taką jak asymetryczny bob. Grzywka świetnie wygląda na długich, owalnych twarzach, ponieważ sprawia, że buzia wygląda na krótszą. Możesz także zdecydować się na długie, klasyczne grzywki, które wizualnie uzupełniają twoje ryzy twarzy. W jaki sposób dobrać odpowiednią fryzurę do kształtu twarzy

Jeśli chodzi o długość, idealne fryzury powinny sięgać do ramion, ponieważ pomagają twarzy wydawać się szerszą i pełniejszą.

Jeśli masz twarz w kształcie serca, czoło jest prawdopodobnie najszerszą częścią twojej twarzy. Możesz zrównoważyć taki kształt twarzy gęstą grzywką, albo zdecydować się na fryzurę z dłuższymi warstwami, które spływają po bokach twarzy.
Twoje włosy są formą wyrażania siebie, ponieważ można je przycinać, farbować i układać na wiele sposobów, aby odzwierciedlić twój osobisty styl i dopełnić wygląd. Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio odwiedzałaś lokalny salon fryzjerski w celu strzyżenia czy pielęgnacji włosów, jak najszybciej powinnaś zarezerwować najbliższy termin u stylisty fryzur. Regularne strzyżenie włosów jest kluczowe dla ich zdrowia, a fryzjer stylista Warszawa odpowiednio zadba o twoje włosy. Im rzadziej przycinasz włosy, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz miała suche, rozdwojone końcówki. Włosy mogą przybrać wtedy niezdrowy, postrzępiony, szorstki wygląd, oraz łatwo ulegają złamaniom, są również podatne na wypadanie. Ponieważ rozdwojone końcówki mogą spowolnić wzrost włosów, im częściej dbasz o swoje włosy podczas regularnych wizyt w salonie fryzjerskim, tym zdrowsze i mocniejsze one będą.