Nowoczesne instalacje gazowe ze zbiornikami na propan

Osoby, które chcą wykorzystać ogrzewanie gazowe, jednak nie posiadają dostępu do sieci, mogą obecnie skorzystać z przydomowych instalacji, które będą wykorzystywały zewnętrzne zbiorniki na gaz płynny, w tym przypadku będzie to propan.

Znajdziemy wiele firm, które specjalizują się w kompleksowych instalacjach gazowych dla domów jednorodzinnych, firm, obiektów turystycznych. Dzięki temu możemy wykorzystać wygodne źródło ogrzewania.

Nowoczesne instalacje gazowe ze zbiornikami na propan

Jak odbywa się montaż instalacji gazowej?

Przepisy określają umiejscowienie zbiornika, w zależności od jego wielkości oraz umiejscowienia na powierzchni lub pod ziemią, będą obowiązywały minimalne odległości od budynków, granicy działki. Należy uwzględnić także linie energetyczne, wodociągowe, które mogą biec przez nasz teren. Projekty instalacji powinny być wykonywane przez osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia. Należy zwrócić uwagę na optymalne dobranie położenia zbiornika, aby zoptymalizować koszty związane z podłączeniem do domu. Wybieramy pomieszczenie, w którym umieścimy kocioł gazowy, który będzie podgrzewał wodę służącą do ogrzewania domu, należy doprowadzić także gaz do kuchni. Potrzebne będzie także pozwolenie, o czym mówi prawo budowlane, wnioskujemy do starostwa o pozwolenie na budowę instalacji gazowej. W przypadku instalacji tego typu należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo, powinna być przygotowana w taki sposób, aby udostępnić wszystkie elementy do prac konserwacyjnych, przeglądów, sprawdzenia szczelności. Należy zwrócić uwagę na możliwość szybkiego podłączenia instalacji w przypadku awarii.

Instalacje gazowe często wykorzystuje się w miejscach oddalonych od miast, przykładowo wykorzystują je ośrodki turystyczne w górach. Wykorzystanie instalacji gazowej jest wygodniejsze niż korzystanie z pieca węglowego ze względu na czystość oraz łatwość zautomatyzowania procesu ogrzewania. Obecnie są to bardzo bezpieczne instalacje, które możemy programować, łatwo ustawić temperaturę budynków. Należy zwrócić uwagę na konieczność stałych dostaw gazu, możemy obecnie znaleźć wielu dostawców w różnych częściach kraju.

W przypadku przydomowych instalacji gazowych propan dostarczony jest cysternami, realizowany jest dowóz gazu do domu. Firmy, które zajmują się napełnieniem zbiorników, dokonują także przeglądów, sprawdzają szczelność oraz plombują zbiornik po napełnieniu.