Suplementy diety z moringą pomagają w odchudzaniu

Nasiona Moringi pozyskiwane są ze strąków rośliny Moringa Oleifera, drzewa pochodzącego z północnych Indii. Świeże i surowe nasiona moringi są dość delikatne, ale gdy tylko wyschną, stają się twarde i zaczynają przypominać małe fasolki.

Są szarobiałe, a ich unikalne struktury przypominają skrzydła. Można je gotować lub prażyć do różnych celów. Moringa jest rośliną o dużej zawartości składników odżywczych, jest bogata w witaminy, wapń, żelazo i niezbędne aminokwasy. Jest wiele korzyści ze spożywania nasion moringi. Proszek z liści moringi pozostawia się w gorącej wodzie przez 15 minut i pije przed pójściem spać na nocny odpoczynek. Pomaga to zasnąć, a to z kolei daje energię na następny dzień. Suplementy diety z moringą są bogate w błonnik, co pomaga w przemieszczaniu żywności wzdłuż układu trawiennego i wspomaga odchudzanie, są również doskonałym źródłem cynku i mogą regulować poziom cukru we krwi, co może pomóc w leczeniu cukrzycy, a nawet w zapobieganiu jej. Czy wiesz, że jedna porcja moringi zawiera prawie trzy razy więcej żelaza niż szpinak? Jest to szczególnie ważne dla wegetarian, wegan i osób cierpiących na niedobory żelaza, ponieważ organizm potrzebuje żelaza do wzbogacenia krwi i przenoszenia tlenu do naszych mięśni, narządów i tkanek.

Suplementy zawierające liście moringa stanowią doskonałe uzupełnienie diety w wapń i pomagają osobom cierpiącym na bóle stawów i choroby kości, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów. Niektóre rośliny pomagają zmniejszyć zły cholesterol i według badań moringa jest wśród nich. Nasiona Moringi są również znane z działania przeciwrakowego. Naukowcy udowodnili, że nasiona moringi mogą zmniejszać ilość utlenionych lipidów w naszym ciele i dbać o nasze zdrowie serca, chroniąc tkanki serca przed uszkodzeniami. Olej ekstrahowany z moringi zawiera prawie 30 przeciwutleniaczy. Zawiera witaminy A i C, kompleks witamin B i inne środki niszczące wolne rodniki, które ratują nasz organizm przed poważnymi uszkodzeniami oksydacyjnymi. Innymi słowy, te przeciwutleniające właściwości moringi mogą zadbać o nasze ogólne zdrowie.