Najlepsza prasa krawędziowa CNC – U-bend 3100x100T – dlaczego warto?

Nowoczesne prasy krawędziowe CNC stały się niezbędnym elementem każdego zakładu, który pragnie osiągać doskonałe rezultaty. Szybkość, precyzja i jakość. To cechy, definiujące sukces na współczesnym rynku, dlatego podczas zakupu krawędziarki nie warto iść na kompromisy. Lepiej sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, które zostały sprawdzone w ogniu pracy i zahartowane z myślą o działaniu w najtrudniejszych warunkach. Prasa krawędziowa U-bend 3100x100T to ostateczne słowo w kategorii urządzeń o długości gięcia do 3100 milimetrów.

Wszechstronność w dowolnej płaszczyźnie

Aby zapewnić maksymalną precyzję podczas obróbki metalu U-bend 3100x100T otrzymał możliwość operowania w osiach Y1, Y2, X, R oraz funkcję kompensacji. Każdym ruchem maszyny steruje jednostka centralna Delem DA58T, która zapewnia perfekcyjną powtarzalność podczas produkcji wielkoseryjną. Niezależnie od tego, jak skomplikowany jest element, prasa krawędziowa U-bend poradzi sobie z każdym wyzwaniem.

Siła liczb

Nacisk wynoszący 100 ton umożliwia obróbkę nawet grubych i wyjątkowo twardych materiałów, co sprawia, że prasa U-bend 3100x100T znajdzie zastosowanie w zakładach, produkujących części dla maszyn przemysłowych, bannery, elementy konstrukcyjne, części mebli lub pojazdów. Oprócz ogromnej siły nacisku urządzenie daje możliwość gięcia elementów o długości 3100 milimetrów, natomiast 270-milimetrowy skok i liczący 550 milimetrów prześwit daje sposobność do obróbki dużych elementów. Te atrybuty sprawiają, że U-bend 3100x100T może zostać wykorzystany nawet w dużych warsztatach, gdzie powstają nawet najbardziej złożone elementy.

Czas to pieniądz

Jedną z największych zalet pras krawędziowych CNC jest szybkość wykonywania cyklu gięcia. W przeciwieństwie do maszyn starszego typu U-bend 3100x100T nie poświęca precyzji, aby osiągnąć wyższą prędkość pracy. Wręcz przeciwnie. Dzięki zaawansowanemu sterowaniu maszyna jest w stanie osiągnąć znakomite wyniki w krótkim czasie. Belka gnąca przemieszcza się do punktu MUTE z prędkością 180 milimetrów na sekundę, po czym samodzielnie przechodzi w tryb pracy. Po wykonaniu gięcia w tempie 10 milimetrów na sekundę belka wykonuje odejście z prędkością 140 milimetrów na sekundę. Takie osiągi sprawiają, że U-bend 3100x100T doskonale nadaje się do produkcji skomplikowanych części w imponującym tempie. Szybko i dokładnie, to decydujące zalety, które liczą się dla nowoczesnego zakładu.

Najwyższa jakość, najwyższa skuteczność

Prasa krawędziowa U-bend 3100x100T została zaprojektowana i zbudowana w jednym celu: aby dostarczyć bezkompromisowych wyników podczas każdego cyklu pracy. Z tego powodu zderzak osi X-R jest wprawiany w ruch servo napędem marki Mitsubishi, natomiast hydraulika maszyny została dostarczona przez firmy Bosch-Rexroth i Hoerbiger. Tak potężne oprzyrządowanie wymaga wytrzymałej instalacji elektrycznej. Właśnie dlatego model U-bend 3100x100T otrzymał markowe rozwiązania Siemensa oraz Schneidera. Wysokiej klasy komponenty zostały osadzone w pojedynczym monobloku wraz z wydajnym systemem wentylacji oraz chłodzenia.

Bezpieczeństwo pracownika

Podczas projektowania prasy nie pominięto niezwykle ważnego czynnika, jakim jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych warunków podczas wykonywania obowiązków. U-bend 3100x100T został wyposażony w systemy bezpieczeństwa zgodne z surowymi normami europejskimi, dzięki czemu ryzyko wypadku zostaje zredukowane praktycznie do zera. Zestaw czujników AKAS zatrzyma belkę gnącą, gdy w strefie pracy znajdzie się jakikolwiek niepożądany obiekt. O bezpieczeństwo i komfort obsługi dba zadba również tylna kurtyna optyczna, oświetlenie wnętrza maszyny oraz boczne osłony.

Gotowa do pracy

Wybierając U-bend 3100x100T, nie kupujesz jedynie wysokiej klasy prasy krawędziowej, ale także zestaw dodatkowych usług i narzędzi, które pomogą jak najszybciej włączyć urządzenie do linii produkcyjnej. Do maszyny zostaną dołączone stemple oraz matryce, umożliwiające kształtowanie blach z najwyższą precyzją. Oprócz dwuletniej gwarancji prasa zostanie przetransportowana na wskazany przez klienta adres i uruchomiona, a pracownicy zostaną przeszkoleni w zakresie obsługi urządzenia. Dodatkowym atutem oferty jest wyjątkowa opieka serwisowa, zarówno w okresie gwarancji, jak i po upływie 24 miesięcy.

Precyzyjne i szybkie działanie, znakomite parametry oraz stosunek ceny do jakości sprawiają, że U-bend 3100x100T to najlepsza prasa krawędziowa w swojej kategorii. Zobacz więcej na: https://www.bi-top.pl/maszyny-do-obrobki-metalu/cty/prasy-krawedziowe-uptec-seria-u-bend