Jak wybierać płytki łazienkowe?

Wybierając płytki z naszej łazienki powinniśmy pamiętać iż jest to wybór na wiele lat, powinniśmy zatem dobrze przemyśleć naszą decyzję.

Oczywiście płytki w dużej mierze będą nadawały styl całej łazience, dlatego należy dobrze zastanowić się nad kolorystyką, wielkością płytek, dopasować je do całego wyposażenia, które znajdzie się w naszej łazience. Warto pamiętać, iż płytki na ścianę mogą różnić się od płytek podłogowych, mogą posiadać one nieco inne właściwości.

Jak wybierać płytki łazienkowe?

Gres szkliwiony na podłogę w łazience

Naturalnie istotne są parametry płytek, powinno się pamiętać iż na podłodze układamy płytki, które będą odporne na działanie wody, płytki które powinny być nieco chropowate, tak aby zapobiec poślizgnięciu. W przypadku kiedy poszukujemy tego rodzaju płytek możemy zwrócić uwagę, iż będą one posiadały różne oznaczenia, będzie do przykładowo antypoślizgowość wyrażona od R9 do R13 przy czym płytki R10-12 będą odpowiednie do naszej łazienki. Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę aby nasiąkliwość wynosiła poniżej 3%.

Z pewnością w przypadku podłogi dobrze sprawdzi się gres szkliwiony, specjalna warstwa szkliwa będzie zabezpieczała płytki, będzie więc odporna na wodę, odporna na działanie różnych środków chemicznych, szamponów które mogą rozdać się w naszej łazience. Dzięki temu będziemy mogli łatwo zadbać o czystość, dodatkowo są to płytki, które można znaleźć w różnych kolorach, dodatkowo mogą posiadać także ciekawą fakturę, która nanoszona jest za pomocą lasera. Oczywiście są to płytki nieco grubsze, często ich wysokość wynosi około 10 mm, dzięki czemu są bardzo solidne.

Możemy wybrać płytki Calacatta które będą imitowały marmur, mogą być do płytki w odcieniu kremowym, mogą posiadać różną wielkość, przykładowo standardowe 60 x 60 cm czy 60 x 120 cm, dodatkowo możemy znaleźć także większe modele przykładowo 90 x 180 cm. Interesującą ofertę znajdziemy na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/CALACATTA/6637, możemy tam zakupić płytki Calacatta w różnych rozmiarach w dobrej cenie.