Jak dobrać kabel falownikowy do silnika?

Wbrew tego co może się wydawać osobom niezaznajomionym z tematem, dobór odpowiedniego kabla falownikowego do silnika nie jest zadaniem tak prostym jak można by sądzić.

Aby nieco ułatwić to zadanie naszym czytelnikom, postanowiliśmy przygotować dla nich oddzielny wpis poradnikowy, z którego dowiedzą się oni na jakie aspekty należałoby w pierwszej kolejności zwrócić uwagę. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Przede wszystkim zadbać powinniśmy o wysoką jakość wykonania takiego wyrobu. Warto, aby powstał on na bazie metalu z najwyższej półki, takiego jak na przykład miedź. Nie tylko charakteryzuje się ona doskonałą przewodnością, ale i jest odporna na uszkodzenia czy pogorszenie integralności strukturalnej na skutek długotrwałego a w wielu przypadkach nawet nieprzerwanego użytkowania.

Drugim aspektem, którego w żadnym wypadku nie należy lekceważyć, zwłaszcza jeżeli pragniemy, aby raz nabyty kabel falownikowy służył nam przez wiele długich lat bez konieczności jego wymiany na nowy, jest izolacja. Szczególnie polecamy wyroby, które to powleczone są relatywnie grubą warstwą polietylenu. Nie tylko odpowiednio chroni on żyły przed ekspozycją na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych oraz (w przypadku pracy na zewnątrz) wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych, ale także zabezpiecza przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi i przetarciami, które jak doskonale wiemy mogłyby wyłączyć takie okablowanie z pracy, a w najgorszym przypadku – stwarzać bezpośrednie zagrożenie dla samego użytkownika oraz osób postronnych.

Ze swojego doświadczenia powiedzieć możemy, że wśród konsumentów dokonujących zakupów w naszym sklepie największą popularnością cieszą się wyroby czterożyłowe chronione zewnętrznym płaszczem z polietylenu, które to nie tylko są relatywnie tanie, ale także oferują użytkownikowi optymalną wydajność działania przez zadowalający okres czasu.

Oczywiście w naszym asortymencie znaleźć można o wiele szerszy wachlarz różnorakich kabli falownikowych do silników. Różnią się one od siebie ilością i przekrojem żył, średnicą zewnętrzną oraz wagą. Jeżeli więc pragną Państwo dobrać produkt, który perfekcyjnie wpisze się w Państwa oczekiwania, jednakże nie dysponują Państwo wystarczającą wiedzą czy doświadczeniem, aby ostateczną decyzję podjąć samodzielnie, serdecznie zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych doświadczonych oraz mogących pochwalić się ogromną wręcz wiedzą pracowników, którzy to z pewnością Państwu pomogą, podpowiadając najkorzystniejsze rozwiązanie cechujące się idealnym wręcz stosunkiem jakości do ceny. Pragniemy także w tym miejscu nadmienić, że firma Bitner to nie tylko cieszący się doskonałą renomą producent kabli falownikowych, ale także wielu innych rodzajów okablowania przeznaczonych zarówno do zastosowań prywatnych jak i bardziej profesjonalnych. Serdecznie zachęcamy do regularnego sprawdzania naszego portfolio, bowiem na przestrzeni czasu dodajemy do niego coraz to nowe, najwyższej jakości wyroby, które mogą Państwa zainteresować.