Dlaczego warto używać bawełnianych toreb wielokrotnego użytku

Kiedy przygotowujesz się do wyjścia ze sklepu spożywczego, często kasjerka zadaje pytanie o torbę plastikową na zapakowanie zakupów.

Niezależnie od tego, jak zareagujesz, prawdopodobnie masz swoje powody. Obecnie w trosce o środowisko wiele krajów wprowadziło płatność za reklamówki foliowe. Najlepszą opcją jest całkowita rezygnacja z kupowania i używania takich reklamówek i przestawienie się na torby wielokrotnego użytku, jak bawełniane, jutowe, czy płócienne. Coraz większa popularność takich toreb polega na tym, że konsumenci kupują i przynoszą do sklepu własne torby wielokrotnego użytku w celu wniesienia w nich zakupów do domu.

Chociaż kosztują trochę więcej z góry, torby wielokrotnego użytku mają wiele zalet, zwłaszcza jeśli chodzi o zapobieganie zanieczyszczenia plastikowymi odpadami i negatywnego wpływu plastiku na środowisko naturalne. Istnieje wiele powodów, dla których powinniśmy zrezygnować z używania toreb plastikowych. Plastikowe torby, od ich produkcji, przez brak możliwości recyklingu, stwarzają wiele problemów, jeśli chodzi o dobrostan świata. Zazwyczaj kończą na wysypiskach śmieci, albo, co jest jeszcze gorsze, poza nimi i nie rozkładają się całkowicie nawet po wielu latach.

Torby papierowe pozwalają uniknąć niektórych pułapek plastikowych toreb, ponieważ można je poddać recyklingowi i rozkładają się szybciej, nawet jeśli nie trafią na wysypisko.

Mimo to torby papierowe są wykonane albo z drzew, które są ważne ze środowiskowego punktu widzenia, albo z materiałów pochodzących z recyklingu, których wyprodukowanie wymaga dużo energii i zasobów. Poza tym są nietrwałe i nie nadają się do przenoszenia ciężkich rzeczy lub wilgotnych zakupów. Zamiast takich rozwiązań, warto zacząć używać torby bawełniane z nadrukiem nie tylko podczas robienia zakupów. W przeciwieństwie do toreb plastikowych, w przypadku bawełnianych toreb wielokrotnego użytku jest mało prawdopodobne, aby oderwały się rączki lub utworzyły dziury, jeśli róg pudełka lub inny ostry przedmiot zostanie w nie zapakowany.