Świetna rada dotycząca unikania reakcji alergicznych

Dla wielu alergie są przeszkodą w aktywnym, zdrowym życiu.

Nie musi tak być w Twoim przypadku! Poniższy artykuł jest pełen pomocnych porad, które pokażą Ci, jak zapanować nad alergiami i żyć pełniejszym, mniej restrykcyjnym życiem, pomimo swojego stanu alergicznego.Zrób trochę dochodzenia. Wiele osób cierpi na alergie i nie zna przyczyny. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pomóc, jest próba zidentyfikowania alergenu powodującego objawy. Staraj się prowadzić dziennik, kiedy masz objawy, abyś mógł dowiedzieć się, co jest przyczyną twoich alergii.Jeśli to tylko możliwe, wybierz w swoim domu dowolny rodzaj podłogi inny niż dywan. Całkowite wyczyszczenie dywanu jest praktycznie niemożliwe, a jego włókna zatrzymują łupież, pyłki, kurz i roztocza, co może być niezwykle problematyczne dla alergików. Staraj się instalować podłogę, którą należy zamiatać i wycierać.Jeśli cierpisz na alergie, wybierz odkurzacz z jednorazowymi workami. Chociaż te odkurzacze są mniej idealne dla środowiska, wydają się być lepsze dla alergików, ponieważ zatrzymują w środku kurz, łupież, pyłki i inne elementy, zamiast narażać Cię na czynniki drażniące podczas opróżniania kanistra do kosza.Wielu alergików nie jest w stanie samodzielnie skutecznie leczyć objawów. Kiedy skutki alergii sezonowych i innych stają się zbyt trudne do zniesienia, dobrze jest zwrócić się o pomoc do lekarza. Konsultując się ze specjalistą, uzyskasz większy dostęp do przydatnych narzędzi diagnostycznych i leków na receptę, które w innym przypadku byłyby dla Ciebie niedostępne.Jeśli sezon alergiczny sprawił, że Twoje oczy są suche, swędzące i podrażnione, zimny kompres może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby znaleźć ulgę. Nałożenie schłodzonego żelu, poduszki pod oczy lub szmatki na oczy może zmniejszyć obrzęk w ciągu kilku minut. Świetna rada dotycząca unikania reakcji alergicznych

Działa to również cuda w eliminowaniu brzydkich zaczerwienień; jest w dodatku niezwykle relaksujący!Aby szybciej uciec przed objawami alergii, zmień ubranie i weź prysznic po wyjściu na zewnątrz.

Wszystkie rodzaje wyzwalaczy alergii pozostają we włosach, skórze i ubraniach długo po wejściu do środka, więc wytrzyj je, wymyj szamponem i wyrzuć odsłonięte ubranie w miejsce, w którym nie będziesz mógł wdychać cząsteczek alergenu.Jeśli jesteś uczulony na sierść zwierząt, wyznacz przynajmniej jeden obszar w domu jako strefę „wolną od zwierząt”�. Twoja sypialnia to najbardziej oczywisty wybór. Utrzymanie tego obszaru w czystości i wolne od wtargnięć przez twoich owłosionych przyjaciół może znacznie złagodzić objawy alergii. Alternatywą jest oczywiście wyznaczenie jednego obszaru, w którym może przebywać Twój zwierzak.Zainwestuj w oczyszczacz powietrza. Oczyszczacz powietrza, zwłaszcza w sypialni, może sprawić, że osoba z alergią będzie o wiele bardziej komfortowa. Jednostki te cyrkulują powietrze podobnie jak wentylator, jednocześnie odfiltrowując kurz i inne zanieczyszczenia powietrza. Aby uzyskać najlepsze wyniki, poszukaj urządzenia wyposażonego w filtr HEPA.Kiedy ćwiczysz i gdzie to robisz, może wpływać na twoje alergie. Ćwiczenia mogą być trudne dla układu oddechowego. Ukończenie zajęć fitness w pomieszczeniach może zmniejszyć ilość wdychanych alergenów; pomaga również ćwiczyć w okresach, w których poziom pyłków jest najniższy.Jak wspomniano wcześniej, alergie mogą być ogromną przeszkodą w życiu, która może uniemożliwić Ci robienie rzeczy, które kochasz z osobami, na których Ci zależy. Połóż temu kres tu i teraz, korzystając z przeczytanych wskazówek i raz na zawsze przejmując kontrolę nad objawami alergii!