Profesjonalna latarka dla nurka

Jednym z pierwszych i niezbędnych zakupów dla każdego nurka jest latarka do nurkowania. Latarka jest nie tylko przydatna w mętnych wodach, ale również będzie nadawała się do nurkowania nocnego.

Latarka pod wodą może służyć także jak wskaźnik, i urządzenie do komunikacji między nurkami. Obecnie diody elektroluminescencyjne lub diody LED zastąpiły tradycyjne żarówki. Niskie zapotrzebowanie na energię, a także ich trwałość i niezawodność zmieniły zarówno wygląd, jak i działanie nowoczesnych latarek. Ciężkie i duże latarki należą już do przeszłości, ponieważ postęp technologiczny oznacza, że latarki stały się mniejsze dzieje się tak ze względu na minimalizację baterii, oraz mniejszą wielkość żarówek.

Musimy się zastanowić czy potrzebujesz czegoś z szeroką wiązką światła, aby oświetlić swoją drogę podczas eksploracji wraków, czy może czegoś mniejszego.

Wybierając latarkę do nurkowania trzeba zwrócić uwagę na wiele parametrów, z pewnością bardzo ważny będzie czas świecenia. Odpowiednio duża bateria powinna zasilać latarkę przez co najmniej kilka godzin. Nie może dojść do sytuacji, kiedy latarka szybko rozładuje się w czasie nurkowania.

Niektóre modele mogą także posiadać wskaźnik stanu baterii. Innym czynnikiem będzie zasięg snopa światła.

Warto aby latarka oświetlał jak największy obszar. Może także przydać się regulacja szerokości słupa światła. Dobrym pomysłem będzie przykładowo latarka LED 1200 Sidemount, jest to latarka, w tym przypadku żarówka podłączana jest do zasilania długim kablem, co będzie bardzo wygodne, dioda LED posiada moc 1200 lumenów, pojemna bateria zapewnia pracę przez 6 godzin. Dzięki temu będzie można korzystać z latarki, przez całą sesję nurkowania. Latarka zasilana jest akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 5.2aH, umożliwia nurkowanie na głębokości do 200 metrów. Latarka posiada wygodne mocowanie, dzięki czemu łatwo będziemy mogli przypiąć ją do pasa, daje to dużo korzyści, dzięki temu nasze ręce nie będą zajęte, latarkę można przypiąć do kombinezonu, lub też umocować na ręce.