Drabiny i podesty aluminiowe w magazynach, halach i na budowach – co wybrać?

Drabiny i podesty aluminiowe to często niezbędne wyposażenie na dużych halach produkcyjnych czy w magazynach. Odpowiednio dobrane, specjalistyczne sprzęty ułatwiają pracę również na budowach, przy wykonywaniu prac na wysokościach. Najlepiej od razu zainwestować w odpowiedni, dobrej jakości produkt. Podpowiadamy kiedy wybrać drabinę – i jaką – a kiedy podest.

Drabina – jaką wybrać?

Na rynku można dostać wiele rodzajów drabin. Oprócz klasycznych, drewnianych, dużą popularnością cieszą się drabiny aluminiowe, zwłaszcza dwuelementowe. Sprawdzą się podczas niemal wszystkich prac remontowych i budowlanych. Powinny też być podstawowym wyposażeniem na halach i w magazynach, o ile wymaga tego sytuacja w danym miejscu.

Drabina aluminiowa jest najchętniej wybierana zarówno przez klientów indywidualnych jak i profesjonalne ekipy. Wynika to z jej wytrzymałości przy równoczesnym, niedużym ciężarze. Jest dostępna w wielu wariantach. Podstawowa, rozkładana wersja dwuelementowa nie zajmuje wiele miejsca, z kolei do bardziej zaawansowanych prac budowlanych należałoby przemyśleć zakup drabiny aluminiowej trzyelementowej.

Drabiny do pracy na schodach i do ogrodu

Drabiny będą niezbędne przy profesjonalnych pracach budowlanych, również w miejscach, gdzie występują schody. Wtedy przydatna okazuje się drabina trzyelementowa. Taki model spełnia wiele funkcji. Może być rozstawna, przystawna lub przysuwna. Dodatkowa belka poprzeczna zwiększa jej stabilność, podobnie jak stopki przeciwpoślizgowe. Odpowiednio rozłożona umożliwia pracę na nierównym podłożu.

Firmy kompleksowo zajmujące się budownictwem chociażby mieszkaniowym, nieraz aranżują również nowopowstałe ogrody. Z myślą o pracach ogrodowych również należy dokonać uważnego zakupu. Często na dworze nie mamy miejsca do stabilnego ustawienia drabiny. Możemy korzystać ze zwykłej przystawnej, ale ogranicza nas to do przystawiania sprzętu do drzewa czy ściany altanki. Drabiny kilkuelementowe, które można zarówno przystawić jak i rozstawić to nieco droższe, ale praktyczniejsze rozwiązanie.

Drabiny teleskopowe

Do niektórych prac – chociażby do pielęgnacji wysokich drzew czy malowania dużych powierzchni – sprawdzą się również drabiny teleskopowe. Złożone są lekkie i proste w transporcie, rozłożenie zajmuje niewiele czasu i pozwala dostosować wysokość drabiny do potrzeb. Należy pamiętać, że drabina teleskopowa musi mieć blokadę, która uniemożliwi złożenie się sprzętu w trakcie pracy.

Podesty aluminiowe – zastosowanie

Nie każdy czuje się pewnie na drabinie. Podest roboczy jest dobrą alternatywą do pracy niemal wszędzie, gdzie potrzebujemy mieć pod ręką więcej narzędzi, prac na większej powierzchni bądź po prostu tam, gdzie nie potrzebujemy wchodzić aż tak wysoko. To sprzęt lekki, a więc można go bez większego problemu przenosić i przerabiać. Zazwyczaj są rozkładane. Modułowe da się dostosować do potrzeb poprzez dokręcanie kolejnych elementów.

Podesty aluminiowe posiadają bezpieczne, antypoślizgowe stopki i powierzchnie oraz stabilizatory, co zwiększa bezpieczeństwo i wygodę pracy. Tak przygotowane platformy umożliwiają pracę na większej powierzchni, zapewniają miejsce do rozłożenia chociażby narzędzi, aby były cały czas pod ręką.

Niezależnie od tego, co będzie naszym wyborem – drabina czy podest aluminiowy – przy zakupie kierujmy się po pierwsze bezpieczeństwem sprawdzając między innymi czy sprzęt posiada niezbędne zabezpieczenia i certyfikaty.

Autor: Run The Brand