Bandowanie – na czym polega i czego potrzebujemy?

Zabezpieczenie wysyłanych towarów jest jednym z ważniejszych elementów transportu. Aby Twoje przesyłki dotarły w nienaruszonym stanie warto zadbać o poprawne ich spakowanie i zabezpieczenie. Aby przyspieszyć i usprawnić cały proces warto zastosować właśnie bandowanie.

Czym jest bandowanie?

Bandowanie, jest to proces polegający na owinięciu taśmą poliestrową lub polipropylenową kartonu, zestawu kartonów lub palety w celu ich zabezpieczenia przed otwarciem podczas transportu. Proces ten doskonale sprawdza się przy zabezpieczaniu ciężkich towarów w kartonach, jak również produktów, które znajdują się na paletach. Takie działanie pozwala nie tylko dobrze zabezpieczyć produkt przed ewentualnym upadkiem z palety, lecz również nadaje odpowiedniej sztywności całej konstrukcji, co jest niezwykle istotne w czasie transportu.

Materiały, które są wykorzystywane podczas bandowania, powinny być najwyższej jakości, co zapewnia odporność na rozerwanie. Zaletą tego sposobu jest również szybkość. Cały proces nie zajmuje dużo czasu, a jednocześnie jest na tyle skuteczny, że nie warto z niego rezygnować. Jeżeli skorzystasz w narzędzi do bandowania, zapewnisz bezpieczeństwo każdej wysyłanej przesyłce.

Niezbędniki bandowania

  • taśmy PP
  • zapinki
  • napinacze
  • odwijacze do taśm

Poszukujesz niezbędnych artykułów do bandowania? Na neopak.pl znajdziesz wszystkie potrzebne narzędzia do bandowania m.in.: taśmy PP, napinacze, wytrzymałe spinki, akcesoria zabezpieczające oraz narzędzia. Zamawianie na tym sklepie gwarantuje pewną i szybką wysyłkę. Pamiętaj – kupując w polskich sklepach, wspierasz krajową gospodarkę.

Bandowanie krok po kroku

Proces bandowania zaczynamy od owinięcia taśmą PP każdego bok pudełka. Wszystkie brzegi taśmy spiąć ze sobą przy pomocy zapinek. Chcesz zabezpieczyć duży i ciężki przedmiot? W tym celu warto użyć profesjonalnych narzędzi w postaci maszyny naciągającej i odcinającej taśmę. Wystarczy kilka chwil dla wprawionej osoby, aby owinąć paletę wraz z towarem elastyczną taśmą. Bandowanie pozwala ostatecznie zabezpieczyć towar, który znajduje się na palecie, tak aby ten podczas transportu się nie wywrócił.