Zadbaj o swoją skórę po opalaniu

Jeśli lubisz się opalać i spędzać czas na słońcu, powinieneś wiedzieć, że nie ma bezpiecznego sposobu na opaleniznę.

Za każdym razem, gdy się opalasz lub wystawiasz na ekspozycję słońca bez odpowiedniej ochrony, uszkadzasz skórę. W miarę narastania tych uszkodzeń przyspieszasz starzenie się skóry i zwiększasz ryzyko wystąpienia różnych rodzajów raka skóry.

Zadbaj o swoją skórę po opalaniu

Produkty łagodzące podrażnienia po opalaniu

Eksperci zalecają stosowanie wodoodpornego kremu przeciwsłonecznego nakładanego obficie, około 30 gramów na ciało, na pół godziny przed wyjściem na zewnątrz. Powinien być nakładany ponownie co najmniej co dwie godziny lub po pływaniu, wysuszeniu lub poceniu się. Nie należy polegać na samym kremie przeciwsłonecznym, aby chronić skórę przed słońcem, jednocześnie zachowując młodszy wygląd skóry. Trzeba unikać ekspozycji na słońce w godzinach przedpołudniowych, osłaniać skórę, twarz i oczy przed ostrymi promieniami.

Używaj codziennie kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum (UVA/UVB) z SPF 15 lub wyższym. W przypadku dłuższej aktywności na świeżym powietrzu używaj wodoodpornego kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania z SPF 30 lub wyższym. Szukaj w kremach do opalania takich składników jak tlenku cynku i dwutlenku tytanu. U niemowląt powyżej szóstego miesiąca życia również należy stosować filtry przeciwsłoneczne, ale należy pamiętać, że małe dzieci nie mogą przebywać na pełnym słońcu. Po opalaniu warto stosować produkty z witaminami C i E oraz retinolem, które mogą pomóc w naprawie uszkodzeń słonecznych.

Kosmetyk do opalania lub łagodzący po opalaniu powinien być lekki i łatwy w aplikacji, możesz sprawdzić ofertę na stronie https://novaclear.eu/slonce/pielegnacja-skory-po-opalaniu/. Nawet jeśli twoja skóra się nie poparzyła, promienie ultrafioletowe mogą powodować uszkodzenia, które przyspieszają starzenie się skóry i zwiększają ryzyko zachorowania na raka skóry. Najlepszą strategią jest stosowanie skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Jednak gdy przebywasz za dużo na słońcu, dermokosmetyki po opalaniu bogate w składniki nawilżające i łagodzące mogą pomóc. Zwracaj uwagę na preparaty zawierające aloes, pantenol, witaminy A, C i E, które łagodzą zaczerwienienia i pieczenie.