Wszystko, co zawsze chciałeś wiedzieć o masażu

Czy byłeś ciekaw dołączenia do dziedziny masażu? Czy dobrze rozumiesz, z czym wiąże się zostanie masażystą? Nawet jeśli dużo wiesz o masażu, możesz się czegoś nauczyć, jeśli będziesz czytać dalej.

Przeczytaj kilka poufnych wskazówek dotyczących doskonałego masażu.Dobrze się nawadniaj przez czterdzieści osiem godzin przed masażem. Wiele osób wie, że picie dużej ilości wody po masażu jest dobre dla wypłukania organizmu z toksyn i łagodzenia bólu mięśni. Picie dużej ilości wody przed masażem znacznie zwiększy działanie masażu i jego właściwości oczyszczające.Przez cały masaż utrzymuj w pomieszczeniu dobrą temperaturę. Jeśli wykonujesz masaż zimą, postaraj się włączyć ciepło, aby nie było nieprzyjemnie. Z drugiej strony, jeśli na zewnątrz jest bardzo gorąco, utrzymuj klimatyzację na rozsądnym poziomie.Jeśli Twoje dziecko cierpi na astmę, rozważ masaż. Udowodniono, że masaż pomaga oddychać dzieciom cierpiącym na astmę ze względu na relaksujące korzyści, jakie oferuje. Masaż dziecka powinien być wykonywany delikatnym dotykiem i tylko przez ograniczony czas. Wypróbuj to wieczorem i pomóż dziecku cieszyć się spokojnym nocnym odpoczynkiem.Powinieneś spróbować użyć do masażu oliwy z oliwek lub oleju migdałowego. Olejek jest lepszy dla skóry, a olejki zapachowe mogą mieć również inne właściwości lecznicze. Olejki umożliwiają również łatwiejszy poślizg dłoni niż żele i balsamy.Upewnij się, że Twój masażysta jest zarejestrowany w Twoim stanie. Jeśli Twój masażysta nie jest odpowiednio zarejestrowany i ubezpieczony, istnieje ryzyko, że zostaniesz sam, jeśli wyrządzi Ci obrażenia podczas pracy. Nie martw się o to, że jesteś niegrzeczny, poproś o dowód, aby mieć pewność, że jesteś w odpowiedzialnych rękach.Kiedy wykonujesz masaż, staraj się nie używać w kółko tego samego pociągnięcia. Wszystko, co zawsze chciałeś wiedzieć o masażu

To może sprawić, że całe doświadczenie będzie przyziemne, ponieważ chcesz wprowadzić jak najwięcej zmian podczas sesji.

Zmień swoją technikę, ruch i siłę nacisku na plecy, szyję i uda.Jeśli cierpisz na ciśnienie zatok, skorzystaj z masażu. Prosty i szybki masaż pod linią brwiową może pomóc oczyścić zatoki i znacznie ułatwić oddychanie. Po prostu delikatnie masuj palcami oczy i grzbiet nosa. Zajmuje to tylko kilka minut i może przynieść wiele ulgi.Cierpisz na nadciśnienie? Niezależnie od tego, czy jest dziedziczna, czy spowodowana stresem, może być niebezpieczna. Jeśli szukasz sposobu na obniżenie ciśnienia krwi, spróbuj masażu. Masaże to świetny sposób na rozładowanie stresu i napięcia. Udowodniono również, że znacznie obniżają ciśnienie krwi u ludzi.Jeśli chcesz zostać masażystką, uświadom sobie, że zajmie ci to trochę czasu. Masuj osoby, które znasz, aby uzyskać informacje zwrotne. Kiedy już pracowałeś nad niektórymi ludźmi, możesz popracować nad swoim partnerem.Jeśli Twoje dziecko cierpi na kolkę, delikatny masaż może złagodzić jego cierpienie. Lekko podgrzej trochę lawendowego balsamu dla niemowląt i delikatnie masuj plecy, nogi, dłonie i stopy dziecka. Pomoże to zrelaksować Twojemu dziecku, czyniąc je mniej wybrednym, jeśli cierpi na skurcze żołądka spowodowane kolką.Jak wspomniano, istnieje wiele sposobów na ulepszenie masażu. Zastosuj to, czego się nauczyłeś i zrób fantastyczną niespodziankę swojej rodzinie i przyjaciołom. Będą zadowoleni z tego, o ile poprawiłeś się dzięki sugestiom zawartym w tym artykule.