Strony www na wszystkie urządzenia

Projektowanie responsywne odnosi się do idei, że witryna powinna wyświetlać się równie dobrze we wszystkich urządzeniach, od monitorów szerokoekranowych po telefony komórkowe czy tablety.

Jest to podejście do projektowania i tworzenia stron internetowych, które eliminuje rozróżnienie między wersją witryny przyjazną dla urządzeń mobilnych, a jej odpowiednikiem na komputery czy laptopy. Dzięki responsywnemu projektowi są one tak samo łatwe w użytkowaniu i wyglądają tak samo dobrze na wszystkich urządzeniach, strony internetowe szyte na miarę znajdziesz tutaj https://ielegancko.com. Responsywne projektowanie odbywa się poprzez zapytania mediów CSS. Pomyśl o zapytaniach o media jako o warunkowym zastosowaniu reguł CSS. Mówią przeglądarce, że powinna zignorować lub zastosować określone reguły w zależności od urządzenia użytkownika. Zapytania medialne pozwalają nam prezentować tę samą treść HTML, co odrębne układy CSS. Tak więc zamiast utrzymywać jedną stronę internetową dla smartfonów i całkowicie niepowiązaną stronę dla laptopów czy komputerów stacjonarnych, możemy użyć tego samego znacznika HTML i serwera WWW dla obu z nich. Oznacza to, że za każdym razem, gdy dodajemy nowy artykuł lub edytujemy literówkę w naszym tekście, zmiany te są automatycznie odzwierciedlane zarówno w układach mobilnych, jak i panoramicznych. Dziś strona internetowa nie może dobrze wyglądać tylko na ekranie komputera, ale także na tabletach czy smartfonach.

Witryna reaguje prawidłowo, jeśli jest w stanie dostosować się do ekranu klienta. Elastyczne projektowanie stron internetowych jest obecnie niezwykle ważne. Zwiększa częstotliwość odwiedzania strony przez potencjalnych klientów z różnych urządzeń. Responsywne projektowanie stron internetowych usprawnia również pracę. Twoje analizy są łatwiejsze, ponieważ masz jeden raport do zbadania. Twoje zarządzanie treścią to mniej pracy. Wszystko działa razem, ponieważ nie próbujesz śledzić kilku wersji swojej witryny. Posiadanie w pełni responsywnej strony oznacza, że robisz mniej i zyskujesz więcej.