Owijarki do palet – co to takiego?Jakie są ich rodzaje?

Rozciągliwa i bardzo elastyczna folia stretch jest chętnie, powszechnie używana w różnych zakładach produkcyjnych, hurtowaniach i magazynach. Jej główne przeznaczenie polega na ochronie ładunku przed uszkodzeniem i przemieszczaniem się. Żeby efektywnie wykorzystywać folię stretch w codziennych zadaniach, potrzeba mieć do dyspozycji specjalne owijarki do palet. Co to takiego? Jakie są ich rodzaje?

Owijarki do palet – jakie są ich możliwości?

Dzięki owijarce precyzyjne i wydajne foliowanie towaru nie jest trudne, co dotyczy każdego rodzaju ładunku. Urządzenie jest świetnie skonstruowane, wyposażone w specjalną funkcję rozciągu folii (system pro-stretch), która zapewnia skuteczny rozciąg, zdecydowanie większy niż gdybyśmy mieli to zrobić ręcznie. To sprawia, że owijanie jest nie tylko zdecydowanie szybsze, ale i zapewnia obniżenie kosztów zużycia folii. 

Owijarki mogą pracować bez przerwy – 24 godziny na dobę. Za sprawą owijarek do palet łatwo wypracować oszczędności finansowe. Z jednej strony ryzyko błędu w trakcie pakowania ograniczone jest do minimum, z drugiej – zyskujemy pewność, że dobrze zapakowany towar nie ulegnie uszkodzeniu. 

Warto też wiedzieć, że owijarki do palet posiadają wiele różnorodnych opcji funkcjonalnych, co pozytywnie wpływa na ich użyteczność. Na przykład z łatwością można dostosować prędkość owijania, zważyć oraz policzyć owijane ładunki, a to tylko zaledwie wycinek możliwości. Owijarki są bardzo nowoczesne, obsługiwane intuicyjnie na panelu LCD, co umożliwia wygodne programowanie i zapisywanie złożonych ustawień za pomocą czytelnego pulpitu kontrolnego. 

Popularne rodzaje owijarek. Poznajmy je

Do foliowania palet stosuje się kilka rodzajów owijarek. To najczęściej modele pionowe działające w sposób w pełni zautomatyzowany lub półautomatyczny. Dowiedzmy się więcej o najbardziej popularnych modelach. 

Jednym z nich jest owijarka ze stołem obrotowym. Jak działa? Mówiąc najprościej – podczas foliowania urządzenie obraca paletą znajdującą się na podstawie. W mniejszych firmach wystarczą proste modele, które pozwalają ofoliować do 20 palet w ciągu godziny. W większych zakładach potrzeba sprzętu o dwukrotnej wydajności, ale też bardziej zaawansowanego z szeregiem dodatkowych funkcji. 

Kolejnym rodzajem są owijarki z wirującym ramieniem. Ich zasada działania jest inna niż we wcześniejszym przypadku. Tutaj najważniejszy jest stelaż, do którego umocowane jest ramię z folią. Obraca się ono wokół nieruchomej palety z ładunkiem. Tak samo jak w owijarkach ze stołem obrotowym, tak i tu dostępne są niewielkie, mobilne ładowarki, ale i duże kilkutonowe maszyny, zapewniające niezwykłą wydajność – do nawet 100 ładunków w ciągu godziny. 

Innym popularnym rodzajem są owijarki pierścieniowe, zdecydowanie najbardziej zaawansowane maszyny, stosowane przez duże zakłady. Niezwykle wydajne, wyposażone w bezobsługową, intuicyjną automatykę, zapewniające integrację z liniami przenośnikowymi. 

Jaką owijarkę wybrać? Wszystko tak naprawdę zależy, jakie są potrzeby naszej firmy. Powinniśmy je dokładnie poznać i wybrać odpowiedni model, korzystając z oferty dostępnej na stronie https://pakowarka.pl/.