Kupujemy ładowarkę do hybrydy

Na pewno wiele osób pamięta, że samochody hybrydowe są samowystarczalne? To znaczy, że nie trzeba ich ładować? Tak było przez długie lata, ale niestety zasięg akumulatorów w takich samochodach to kilka kilometrów.

To zdecydowanie za mało. To, dlatego dzisiaj można spotkać już inne rodzaje hybrydy. Są to hybrydy plug- in. Co to oznacza? Mają o wiele więcej akumulatorów, które trzeba ładować. Można na nich przejechać kilkadziesiąt kilometrów. Takie rozwiązania można spotkać w japońskich czy tez francuskich samochodach. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, ale jednak trzeba będzie te akumulatory ładować. To oznacza, że trzeba mieć ładowarkę, która nam to umożliwi. Zgłaszając się do firmy, która się w tym specjalizuje można dopasować dowolny rodzaj ładowarki. W tej samej firmie znajdują się ładowarki do samochodów elektrycznych. Mamy modele przenośne jak i stacjonarne. Firma na wszystko jest przygotowana, bo popularność hybryd jest coraz większa i klientów cały czas przybywa. Na pewno za kilka lat większość samochodów na drogach będzie albo elektryczna albo będzie tam hybryda silnika spalinowego i elektrycznego.


Przeglądamy przygotowane oferty

Mamy do wyboru przenośne ładowarki o różnej mocy. Moc dobieramy do mocy akumulatorów. Obliczamy wtedy jak dużo czasu trzeba na ładowanie do pełna akumulatorów. Jeśli mamy 36 kilowatów, a nasza ładowarka przenośna to 3,6 kilowata to na pełne ładowanie trzeba będzie poświecić dziesięć godzin. Nie zawsze mamy możliwość ładowania się na profesjonalnych stacjonarnych stacjach, bo jedziemy na działkę albo gdzieś daleko od miasta i wtedy własna ładowarki do hybryd to rozwiązanie o wiele lepsze. Trzeba, zatem przejrzeć przygotowane oferty i przede wszystkim sprawdzić, jaka jest końcówka ładowania u nas. wtedy dopasujemy dokładnie to, co jest nam potrzebne. Będziemy wtedy bardzo dobrze zabezpieczeni w nagłych sytuacjach. W hybrydzie jest o tyle dobrze, że jeśli akumulatory się wyładują to można jechać na paliwie. W elektrycznym samochodzie niestety nie ma takiej opcji.