Jaki program do faktur sprawdzi się w małej firmie?

Wiele osób rozpoczynających działalność gospodarczą sądzi, że profesjonalny program do faktur to rozwiązanie tylko dla poważnych graczy – firm o stabilnej pozycji i dużych dochodach, które wystawiają duże ilości dokumentów sprzedaży. Nic bardziej mylnego!

Program do fakturowania znacznie ułatwia życie także osobom prowadzącym małe jednoosobowe działalności.

W Polsce aktywnie działa ponad 3 miliony firm. Większość to małe rodzinne przedsiębiorstwa. To głownie dla nich dostępne są w internecie programy do fakturowania, za których używanie mogą płacić mały miesięczny abonament. Docenią je wszyscy Ci przedsiębiorcy, którzy lubią ciąć koszty.

Jednym z takich programów jest intaxo.pl – aplikacja dostępna online za pomocą przeglądarki internetowej lub z poziomu smartfona. To idealne narzędzie dla osób, które ciągle gdzieś podróżują. Warto jednak podkreślić, że mobilność programu intaxo to wygodny dodatek. Tym co odróżnia ten program od reszty jest prostota jego obsługi i jednocześnie mnogość funkcji. To możliwości oprogramowania przekładają się na sprawniejsze prowadzenie firmy i mniejsze koszty prowadzenia księgowości. Dlaczego?

Po pierwsze – program do faktur online intaxo.pl posiada wszystkie niezbędne funkcje do sprawnego wystawiania faktur każdego typu (faktur vat, faktur zaliczkowych, faktur końcowych, faktur pro-forma oraz faktur korygujących). Program pozwala również wystawiać paragony fiskalne. Narzędzie intaxo.pl jest bardzo zautomatyzowane – raz wprowadzone dane mogą być używane wielokrotnie podczas wystawiania kolejnych dokumentów sprzedaży i dzięki temu fakturowanie trwa znacznie krócej.
Przedsiębiorcy korzystający z intaxo.pl mogą korzystać z bazy Głównego Urzędu Statystycznego – podczas wystawiania faktury wystarczy podać NIP kontrahenta a wszystkie pozostałe dane (np. nazwa firmy i adres) uzupełnią się automatycznie. Faktura VAT oraz inne faktury mogą być wystawiane tak od kwoty netto jak i brutto i przeliczają się automatycznie.

Po drugie – Dzięki generowaniu plików JPK, które możemy wysłać księgowej biuro rachunkowe może nie pobierać dodatkowej za to opłaty. Odkąd Ministerstwo Finansów wymaga generowania JPK, biura rachunkowe za dodatkową pracę pobierają opłatę. Często jest to kwota kilkudziesięciu złotych miesięcznie. To sporo szczególnie dla małych firm, które działają na rynku od niedawna a dla których każda złotówka kosztów może odbić się na ich płynności finansowej.

Jeśli więc zastanawiacie się, jaki program do fakturowania dla małej firmy wybrać, możecie bez obaw postawić na Intaxo!

Warto tez podkreślić, że w internecie sporo jest darmowego oprogramowania dla firm. Niestety większość osób, chcąc zbytnio Ciąć koszty takiego oprogramowania właśnie szuka. Problem jednak polega na tym, że większość darmowego oprogramowania do faktur jest bezpłatna przez krótki czas. Potem – najczęściej po kilku miesiącach – program wyświetli komunikat o obowiązku wykupienia płatnej licencji. I tu zaczynają się schody.

Większość takiego oprogramowania jest znacznie droższa od tych, za które zapłacić należy od początku. Warto zatem wybrać program, za który płaci się miesięczny abonament (np. kilkanaście złotych) i uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości.