Jak wybrać solidne krzesło przemysłowe?

Różne stanowiska pracy wymagają odpowiednich stołów, biurek oraz krzeseł, które będą dostosowane wysokością.

Możemy wybrać wiele interesujących modeli, które przeznaczone będą do warsztatów, laboratoriów, będą to różnego rodzaju krzesła przemysłowe. Charakteryzują się one nieco inną funkcjonalnością niż tradycyjne fotele biurowe, przykładowo krzesła laboratoryjne będą posiadały oparcie oraz siedzisko bez obicia, gąbki. Dzięki temu będą bardziej odporne na działanie czynników chemicznych, różnego rodzaju materiałów wykorzystywanych w przemyśle, które byłyby niebezpieczne dla tradycyjnego materiału czy też skóry.

Jak wybrać solidne krzesło przemysłowe?

Jakie funkcjonalności powinny posiadać krzesła przemysłowe?

Podczas pracy ważne jest, aby pracownik przyjął odpowiednią postawę, dlatego fotel powinien posiadać możliwość regulacji wysokości siedziska, oparcia. Dzięki temu zapewnimy możliwość utrzymania prawidłowej postawy, co pozytywnie wpłynie na efekty pracy. Należy zwrócić uwagę na wysokość regulacji siedziska, możemy dzięki temu ustalić wysokość dla właściwego podparcia stóp na podłodze. Dostępne są również krzesła posiadające oparcie na nogi, które będziemy stosowali w przypadku pracy przy wyższym biurku czy stole roboczym.

Potrzeby pracowników laboratorium mogą nieco różnić się od potrzeb pracowników biurowych. W tym przypadku można zastosować krzesła o wyższym zakresie regulacji, co pozwoli na łatwe dostosowanie się do różnej wysokości biurek. Ważne jest, aby zapewniać dużą swobodę ruchu, dlatego niektóre modele mogą być pozbawione podłokietników, lub też posiadać podłokietniki regulowane w zależności od charakterystyki wykonywanej pracy. Dodatkowo fotele mogą być wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników niebezpiecznych, które mogą występować w laboratoriach, w przemyśle spożywczym czy też chemicznym. Krzesła przemysłowe stosuje się także w warsztatach, gdzie możemy mieć do czynienia ze smarem, paliwem, powinny być to krzesła wykonane z tworzyw, które będą odporne na działanie tego rodzaju czynników.

Producenci oferują różnego typu krzesła przemysłowe, które możemy łatwo dopasować do indywidualnych wymagań. Będą one posiadały możliwość regulacji, dzięki czemu pracownik może dostosować je do wysokości stołu roboczego lub też do swojego wzrostu. Zapewnienie odpowiednich warunków jest istotne ze względu na ergonomię pracy, przykładowo krzesła przemysłowe sprawdzą się w laboratoriach, gdzie pracuje się z mikroskopem, następnie wprowadza dane do komputera.