Dobierz balustrady do wyglądu wnętrza i stylu schodów

Ważnym elementem każdego piętrowego budynku, są schody. Dzięki nim można się poruszać pomiędzy poziomami i piętrami w bezpieczny sposób, który także wpływa na kondycję organizmu.

Schody muszą być przede wszystkim bardzo solidnie wykonane, powinny być z tylko sprawdzonych materiałów, które są najlepszej jakości i powinny służyć długie lata. Do budowy schodów warto wynająć profesjonalną firmę tym się zajmującą. Nie tylko stworzy dla nas schody, które idealnie będą pasować do naszych wnętrz, ale także dopasuje do nich odpowiednie balustrady. Równie ważne są schody do domu, gdyż rzadko się zdarza aby dom ich w ogóle nie posiadał. Balustrady, i te na zewnątrz budynków i te w środku, mogą być wykonane z dowolnego materiału. Bardzo modne są poręcze, które są bardzo nowoczesne i idealnie pasują do nowoczesnych domów i wnętrz. Warto więc dobrze się zastanowić przed wyborem konkretnego materiału i pomyśleć, który najbardziej będzie pasował do naszego domu. Bo schody i ich dopełnienie, są bardzo istotnym elementem każdego budynku. W tradycyjnych i wiejskich projektach drewniane wrzeciona są powszechne. Wrzeciona mogą być albo gładkie, kwadratowe, ukształtowane w spiralę lub mieć stożkowe końce. Zaletą drewnianych poręczy jest to, że są ciepłe w dotyku.

Dodatkowo dobrze wyglądają, a także są trwałe. Aby uzyskać bardziej przejrzysty wygląd, możesz uniknąć wrzecion i zamiast tego użyć litego szkła. Wielu producentów projektuje balustrady całoszklane. Górne i dolne szyny zapewniają możliwość uzupełnienia stylu tralek. Popularną strategią jest stosowanie metalowych wrzecion oraz drewnianych górnych i dolnych szyn. Większość nowoczesnych pomysłów na schody pomija dolną szynę, aby uniknąć blokowania światła przez schody. W projektach przemysłowych i współczesnych częściej znajdziemy balustrady metalowe, zwykle stalowe lub żelazne. Dostępne są w szerokiej gamie stylów, od prostych prętów po skomplikowane projekty, które łączą różne kształty i wzory. W nowoczesnych domach metalowe pręty są bardzo cienkie i zwykle biegną równolegle do poręczy, a nie w górę. To tworzy minimalistyczny wygląd ledwo widoczny.