Dlaczego warto kupić laptopa do używania w domu?

Laptopy mają sporo zalet. Są na tyle małe i lekkie, że można je zabrać ze sobą na przykład do pracy czy w podróż, a jednocześnie są wystarczająco wszechstronne, aby obsługiwać wymagające aplikacje.

To najlepsze narzędzie do wykonywania poważnej pracy lub zabawy w domu, w podróży lub w szkole. Podczas gdy samodzielne tablety i smartfony są zawsze popularne, większość ludzi zdaje sobie sprawę, że wszystko, od pisania pracy naukowej, kręcenia wideo, po granie w fascynujące gry, działa lepiej na laptopie. Istnieje szeroki wybór rozmiarów, funkcji i cen, co sprawia, że wybór najlepszego laptopa jest czasem wyzwaniem. Dlatego musisz dowiedzieć się, jakie są twoje potrzeby, a także czego oczekujesz po laptopie. Ekrany o przekątnej od 12 do 15 cali oferują najlepszą równowagę pomiędzy użytecznością a przenośnością. Większe ekrany są w porządku, jeśli nie podróżujesz dużo, a mniejsze modele są idealne dla dzieci. Ponad 8 godzin pracy na baterii jest idealne, jeśli w ogóle planujesz zabrać laptopa na przykład w podróż. Zastanów się nad laptopem 2 w 1 odginanym lub odłączanym, jeśli chcesz używać laptopa jako tabletu. Jeśli nie, lepszym wyborem może być standardowy laptop z klapką. Urządzenia typu laptop są dobre i dla dzieci i studentów, a ich funkcjonalność szybko się rozwija. Laptopy z systemem Windows i MacBooki oferują wiele funkcji; preferowana platforma zależy od osobistego gustu. Odpowiedź na pytanie, który system operacyjny wybrać nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli nie znasz zarówno komputerów Mac, jak i PC. Większość laptopów ma jeden z trzech systemów operacyjnych: Windows, Chrome OS lub MacOS (tylko dla MacBooków). Wybór odpowiedniego jest osobistą preferencją. Najbardziej elastyczny system operacyjny, Windows, działa na większej liczbie modeli laptopów niż Chrome OS lub Mac OS X. Ceny notebooków Windows wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych i oferują szeroki zakres funkcji, od ekranów dotykowych, czytników linii papilarnych po podwójne układy graficzne. Windows 10, najnowsza wersja flagowego systemu operacyjnego Microsoft, oferuje szereg ulepszeń w stosunku do Windows 7 i 8, w tym możliwość przełączania między trybem tabletu i trybu pulpitu, odnowione menu Start z kafelkami na żywo i inne przydatne udogodnienia. Laptopy z systemem Windows 10 są świetne dla studentów, badaczy i użytkowników biznesowych i są to jedyne maszyny, które zapaleni gracze powinni wziąć pod uwagę. Wszystkie MacBooki są wyposażone w najnowszy system operacyjny Apple MacOS Mojave.

Ogólnie rzecz biorąc, system operacyjny oferuje podobną funkcjonalność jak Windows 10, ale z innym podejściem do interfejsu, który zastępuje dok aplikacji w dolnej części ekranu menu Start i paska zadań Microsoft. Mogą także przeprowadzać transakcje za pomocą Apple Pay, odbierać połączenia i SMS-y ze swoich telefonów oraz odblokowywać laptopy za pomocą Apple Watch. Jeśli potrzebujesz urządzenia do surfowania po Internecie i sprawdzania poczty e-mail, nawigowania w sieciach społecznościowych i czatowania online, laptopy są bardzo przenośne i oferują dobrą żywotność baterii w stosunkowo niskich cenach. Są również niezwykle popularne wśród szkół i rodziców, ponieważ trudno jest dzieciom zarażać się złośliwym oprogramowaniem i są bardziej funkcjonalne niż większość tabletów. Jeśli potrzebujesz laptopa, poszukaj takiego z co najmniej 4 GB pamięci RAM i 16 GB miejsca. Preferowana rozdzielczość to 1920 x 1080, a 4K jest lepsza, ale dosyć rzadka. Wiele laptopów PC należy do kategorii laptopów 2 w 1, urządzeń hybrydowych, które mogą przełączać się między tradycyjnym trybem laptopa, trybem tabletu i innymi pozycjami między nimi, takimi jak tryb namiotu lub tryb stojaka. 2 w 1 zazwyczaj występują w dwóch różnych stylach: odłączane z ekranami całkowicie opuszczającymi klawiaturę i elastyczne laptopy z zawiasami odchylającymi się o 360 stopni w celu zmiany trybów. Większość z tych systemów jest znacznie lepszych w realizacji jednego celu niż w drugim, z wygiętymi plecami jako laptopami i odłączanymi, oferującymi doskonałe wrażenia z tabletu. Na stronie https://vobis.pl/laptopy znajdziesz szeroki wybór laptopów w różnych cenach. Jeśli jednak nie widzisz potrzeby używania laptopa jako tabletu, zwykle zyskujesz większą wydajność za swoje pieniądze dzięki tradycyjnemu urządzeniu.