Czy warto dać szansę kantorom internetowym: jakie przelewy zagraniczne najbardziej się opłacają?

Za pośrednictwem kantoru internetowego możemy szybko i bezpiecznie wykonywać przelewy w euro, dolarze, funcie i franku, a także we wszystkich innych walutach, które dana placówka online ma w swoje ofercie.

Przelew zagraniczny to przekazanie środków z konta prowadzonego w jednym kraju na rachunek odbiorcy w banku w innym kraju. Jego wykonanie wcale nie jest trudniejsze niż nasze codzienne przelewy między rachunkami w Polsce.

 

Wystarczy w oknie przelewu wpisać dokładne dane odbiorcy, numer rachunku, na który ma trafić płatność oraz wybrać rodzaj dyspozycji. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to wybór kraju, do którego mają trafić pieniądze. Tu przydaje się wiedza na temat dwóch rodzajów przelewów zagranicznych. Jeśli transakcja jest na terenie Unii Europejskiej wykonamy przelew SEPA. Gdy przelew wychodzi poza Państwa należące do UE, z pomocą przychodzi SWIFT.

 

Czym jest zatem przelew SWIFT? Dzięki niemy możemy wysłać pieniądze z konta osobistego do dowolnego banku na całym świecie i w każdej walucie. To najpowszechniejszy i najczęściej stosowany przelew w obrocie międzynarodowym. Jednocześnie jest to światowy system, w ramach którego dokonywane są tego rodzaju płatności. Co istotne, jest to rozwiązanie dla przesyłających pieniądze poza granice UE (zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców). Dzięki niemu możemy wysłać pieniądze ze swojego konta do dowolnego kraju na świecie. Każda instytucja należąca do sieci SWIFT otrzymuje swój indywidualny kod (SWIFT Code/ BIC code), który jest jej zaszyfrowaną nazwą i jednocześnie adresem.

Warto wiedzieć, że sama nazwa odnosi się do Stowarzyszenia na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (ang. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) powstałej w Belgii w 1973 roku. Obecnie zrzesza około 11000 członków, w tym większość banków, domy maklerskie i inne instytucje finansowe. W praktyce umożliwia przelewy między niemal wszystkimi instytucjami na całym świecie, ponieważ system działa w przeszło 200 krajach. Pieniądze możemy wysłać drogą elektroniczną z konta osobistego prowadzonego w polskich złotych, jak również z konta walutowego. Za pomocą przelewu SWIFT wykonuje się transakcje we wszystkich walutach poza euro. Do tego służy bowiem przelew SEPA.

 

SEPA tłumaczy się jako Jednolity Obszar Płatniczy w Euro służący wyłącznie do rozliczeń w EURO i z którego można skorzystać jedynie na terenie Europy. Ma ułatwiać rozliczenia bezgotówkowe między członkami Unii Europejskiej oraz obniżać koszty takich transakcji. Jak już nie trudno się domyślić jest więc dostępny we wszystkich 27 krajach należących do Unii Europejskiej oraz na terenie takich państw jak: Wielka Brytania, Islandia, Szwajcaria, Liechtenstein, Norwegia, Monako, San Marino, Watykan i na niektórych europejskich obszarach zamorskich m.in. na Wyspach Kanaryjskich, Martynice, czy w Gujanie Francuskiej. Można go wykonać z konta osobistego prowadzonego w innej walucie lub w polskich złotówkach, jednak ponosimy wtedy dodatkowe koszty przewalutowania transakcji.

W kantorze internetowym dobrykantor.pl możemy wysyłać przelewy zagraniczne bezpośrednio na własne konto zagraniczne lub na rachunek należący do innej osoby, firmy lub instytucji. Transakcja jest wygodna, szybka i opłacalna. Nie ma ukrytych kosztów ani prowizji. Wszystko jest proste i jasne.

 

Szybki i tani transfer pieniężny na zagraniczne konto w kantorze internetowym to wielka zaleta. Platformy oferują znaczne lepsze kursy walut niż chociażby banki, więc robiąc przelew zagraniczny oszczędzamy. W bankach przewalutowanie jest znacznie wyższe poprzez narzucone tam wysokie spready walutowe.

 

Przelewy zagraniczne za pośrednictwem kantoru internetowego są banalnie proste, o czym przeczytać możemy m.innymi na tym blogu finansowym: kuchniamateusza.pl. Mając założony swój portfel walutowy podajemy:  imię i nazwisko odbiorcy lub nazwę firmy/instytucji, adres odbiorcy, oraz numer IBAN (międzynarodowy numer rachunku bankowego) wraz z walutą, w jakiej jest prowadzony.

Jest to więc świetny sposób na zmniejszenie kosztów zagranicznych przekazów pieniężnych i samej wymiany waluty. Korzystając z nich można zaoszczędzić przy każdym przelewie międzynarodowym.

Źródło: https://panorama-biznesu.pl/