Czy auta poleasingowe to dobry wybór?

Zakupy samochodowe mogą wywołać strach w twoim sercu. Może przypomnieć o czasach, w których sprzedawca wykorzystał cię. Powstrzymaj się od szaleństwa i przeczytaj ten artykuł, jako że rada chroni Cię przed sprzedażą nawet najbardziej zaawansowanego dżokeja na parkingu.

Zanim zaczniesz robić zakupy na nowy samochód, zdecyduj, czego potrzebujesz. Musisz znać swój budżet. Jak duży musi być twój samochód dla liczby osób, które musisz przewieźć? Jakiego rodzaju ekonomią paliwową jesteś zainteresowany? Dwoje drzwi lub cztery? Napisz swoją listę życzeń i zanieś ją do salonu dealerskiego.

Uważaj na wyprzedaże w biurze finansującym. Kiedy dotrzesz do biura finansowania, zawsze otrzymasz ofertę przedłużonej gwarancji, ochrony wnętrza, ubezpieczenia luki i innych podobnych dodatków. Upewnij się, że dobrze je rozumiesz przed podjęciem decyzji o ich zakupie. Większość z nich nie jest warta pieniędzy, które wydasz, a lepiej oszczędzać każdego miesiąca, jeśli potrzebujesz naprawy lub twoje wnętrze ma plamę.

Rozejrzyj się, zanim jeszcze pójdziesz do salonu dealerskiego. Jeśli spędzasz trochę czasu na stronach lokalnych dealerów, możesz dowiedzieć się o oferowanych zachętach. Jeśli wiesz, co oferuje jeden punkt dealerski, możesz go wykorzystać jako punkt negocjacji i być w stanie uzyskać lepszą ofertę.

Zanim postawisz stopę w salonie, zrób kilka badań online. Sprawdź strony internetowe pobliskiego dealera i zanotuj ich cenę w wybranym pojeździe, a także wszelkie oferty specjalne, które mogą oferować. Posiadanie tych informacji będzie cennym nabytkiem, gdy przyjdzie czas na negocjacje z handlowcem.

Jeśli kupujesz swój pojazd na prywatnej imprezie, pozwól, aby mechanik spojrzał na niego przed zakupem. Jeśli diler nie pozwala ci przywieźć własnego mechanika, powinieneś udać się gdzieś indziej. Mogą występować ukryte, kosztowne problemy, które będą miały wpływ na wartość pojazdu. Posiadanie takich samochodów może być niebezpieczne bez odrabiania zadań domowych.

Uczyń politykę, aby zawsze płacić mniej niż cena naklejki. Krupier nie spodziewa się uzyskać ceny wywoławczej. Jeśli nie jesteś dobry w negocjacjach, sprowadź kogoś ze sobą. Możesz określić, ile chcesz zapłacić, badając wartość samochodów, które są zainteresowane, z wyprzedzeniem.

Nigdy nie ubieraj się, aby pójść do salonu samochodowego. Będzie trudniej zawrzeć umowę i przekonać kogoś, kogo zasługujesz na lepszą cenę za pojazd, jeśli nosisz go w drogich ubraniach. Jeśli chcesz wyglądać schludnie i czysto, nie zakładaj niczego, co sprawi, że będziesz wyglądać lepiej niż Ty.

Zakupy nowego samochodu mogą wydawać się skomplikowane, jeśli chodzi o ceny. Zabierz ze sobą iPada lub telefon do sprzedawcy. Możesz przeszukiwać Internet i znajdować kalkulatory płatności samochodowych, dzięki którym dowiesz się, jaka będzie Twoja płatność, bez konieczności polegania na sprzedawcy.

Jeśli cena samochodu nie podlega negocjacjom, sprawdź, czy możesz negocjować na innych warunkach. Niektóre przedstawicielstwa handlowe zgodzą się zapewnić na przykład kilka miesięcy darmowej benzyny lub rok wolnych zmian oleju. Nigdy nie boli zapytać, czy sprzedawca może osłodzić umowę.

Świetną wskazówką dla osób, które chcą kupić używany samochód, byłoby zbadanie, jaka jest wartość odsprzedaży samochodu. Spójrz na wartość Kelly Blue Book i porównaj ją z warunkiem, że pojazd jest obecnie w celu sprawdzenia, czy cena jest uczciwa.

Zabierz ze sobą zapasowy zestaw kluczy do salonu dealerskiego. Kiedy poprosią o klucze do twojego handlu, daj im zapasowy. Niektóre punkty dealerskie będą używać kluczyków samochodowych do przetrzymywania zakładników, jeśli umowa nie zostanie zawarta. Chcesz tego uniknąć, więc upewnij się, że w każdej chwili możesz wyjść z salonu dealerskiego bez konieczności zwracania się o klucze.

Widzieć? Ten prosty, łatwy do przeczytania przewodnik po poradach da ci moc następnym razem, gdy będziesz negocjować samochód. Wydrukuj go i przestudiuj, przygotowując się do wielkiego dnia i jestem pewien, że gdy już będziesz posiadał swój nowy samochód, będziesz przechwalał się swoim znajomym o tym, jak wiele masz.