Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie są odpowiednie zabawki dla dzieci w poszczególnym wieku?
Czy powinieneś kupić swojemu dziecku klocki lego w wieku czterech lat czy może później? Jeśli nie masz jeszcze swoich dzieci to na pewno niejednokrotnie stałeś przed wyborem kupna zabawki dla swojego siostrzeńca czy siostrzenicy. Wybór odpowiednich zabawek dla dzieci to bardzo istotna sprawa i nie każdy zdaje sobie sprawę, że powinniśmy się kierować odpowiednimi zasadami, by mieć pewność, ze samo dziecko będzie zadowolone z danej zabawki, a przede wszystkim wybrany produkt nie będzie w żadne sposób zagrażał zdrowiu i życiu danego malucha. Nie ma co ukrywać, że wybierając zabawki dla dzieci staramy się także, by wybierać produkty takie, które będą miały swego rodzaju cechy edukacyjne, wspomagające rozwój dziecka. Zabawki zawsze powinny posiadać możliwość wpajania dla dziecka przeróżnej wiedzy. Dla przykładu dla nieco starszego dziecka z powodzeniem możemy sprezentować klocki lego, które oprócz świetnej rodzinnej zabawy zapewnią również wpływ na kreatywność dziecka. Nie musi ono tworzyć różnych budowli z przygotowanych wcześniej przez producenta schematów, może również wykazać się swoją weną, a także kreatywnością w konstruowaniu swoich wyjątkowych, niepowtarzalnych budowli. Pod tym względem klocki lego są praktycznie zawsze dobrym pomysłem na prezent, zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.
Jakie cechy powinna mieć idealna zabawka edukacyjna dla dziecka?
Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas wyboru zabawek edukacyjnych dla dzieci? Te informacje będą podane w dalszej części tego artykułu także nie zwlekaj i sprawdź dalszą treść.
Pierwszą zasadą jaką powinna cechować się edukacyjna zabawka dla dzieci to przede wszystkim izolacja trudności. Oznacza to mniej więcej tyle, że jedna zabawka powinna poruszać tylko i wyłącznie jeden temat. Może to być zarówno tematyka kolorów, kształtów czy chociażby dźwięków jakie wydają zwierzęta. Najważniejsze jest to by dziecko nie zostało ogłupione kilkudziesięcioma zagadnieniami na raz. Dlatego pierwszą zasadą jest to, by zabawka miała trudność na odpowiednim poziomie i nauczyła dziecko konkretnej kwestii zamiast je totalnie ogłupić natłokiem bodźców i informacji. Druga zasada polega na kontroli błędów. Ma to na celu między innymi to, żeby dziecko mogło samo zauważyć i skorygować swoje błędy bez konieczności interwencji rodzica, opiekuna czy rodziny. Jako przykład możemy podać na przykład zabawkę, w której dziecko musi dopasować odpowiedni klocek do odpowiedniego otworu, przez który dany klocek przejdzie. Podczas takiej zabawy dziecko może samo się zorientować, że dany klocek nie pasuje do danego miejsca i albo zacznie szukać innego klocka albo zacznie próbować dopasowywać dany klocek do innego otworu. Jeśli szukasz odpowiednich zabawek dla swojego dziecka lub dziecka które chcesz obdarować odwiedź koniecznie butikkoala.pl. Znajdziesz tam szeroką gamę ciekawych zabawek dla dzieci.