Taśmy led vs. oświetlenie tradycyjne

Każdy, kto choć raz wykańczał wnętrze doskonale wie jak dużą rolę w efekcie końcowym odgrywa dobór odpowiedniego oświetlenia.

Obecnie wybór na rynku jest ogromny i można nieco pogubić się w tym gąszczu informacji. Jakie wybrać więc oświetlenie, kiedy urządzamy wnętrze? Wszystko zależy od stylu, na jaki się zdecydujemy. W prostych, klasycznych wnętrzach świetnie sprawdzi się tradycyjne oświetlenie – wysokie lampy na długich drewnianych nogach z abażurem w stonowanych odcieniach, klasyczne kinkiety czy plafony, bądź lampy stołowe, które świetnie prezentują się na parapecie czy komodzie w salonie, dając subtelne, lekko rozproszone światło. Miłośnikom stylu nowoczesnego z nieco ekstrawaganckim sznytem na pewno spodobają się taśmy led – te niewielkie i bardzo niepozorne punkty świetlne mogą zrobić na wielu użytkownikach efekt „wow”. Coraz częściej stosowane są one w oświetleniu blatu roboczego w kuchni, wewnątrz mebli czy szaf, wnękach lub jako oświetlenie schodów. Zastosowań mają naprawdę wiele. Są praktycznie niewidoczne, jednak dają ogromne możliwości gry światłem, między innymi dlatego, że istnieje możliwość ustawienia natężenia światła.

Taśmy led vs. oświetlenie tradycyjne

Gdzie znajdziemy dobre taśmy led?

Praktycznie w każdym dobrym sklepie z oświetleniem lub w markecie budowlanym. Doradcy zatrudnieni w sklepach z całą pewnością udzielą wszelkich informacji, a także pomogą w doborze odpowiedniego oświetlenia oraz dostosują produkty do naszych oczekiwań. Ogromny wybór taśm led proponują również sklepy internetowe – znajdziemy w nich taśmy o różnej długości i szerokości, w pełnej gamie kolorów.

Dobrej jakości taśma led charakteryzuje się przede wszystkim dobrymi parametrami, do których należą: parametry świetlne, posiadanie atestów, które świadczą o ich jakości, jasność diod oraz ich ilość czy klasę szczelności. Warto wybierać dobre produkty, które posłużą nam przez długi czas i pozwolą nam cieszyć się dobrze oświetlonym wnętrzem.