Praktyczny niezbędnik dla kupujących mieszkanie – 5 Wskazówek jak to zrobić szybka i skutecznie

Praktyczny niezbędnik dla kupujących mieszkanie – 5 Wskazówek jak to zrobić szybka i skutecznie

Praktyczny niezbędnik  dla kupujących mieszkanie – 5 Wskazówek jak to zrobić szybka i skutecznie

 

Przyczyny sprzedaży domu mogą być bardzo różne ! od przeprowadzki czyli zwykłej zmiany zamieszkania po  kupno innego domu związanego np. ze zmiana statusu majątkowego. Niezależnie od przyczyn sprzedaż  domu proces ten może być zniechęcającym i bardzo trudnym zadaniem zwłaszcza dla osób bez doświadczenie w tej materii . Przy odrobinie przygotowania i dobrego planowania można jednak sprawić, że proces ten będzie tak gładki i bezstresowy, jak to tylko możliwe. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami a wszystko na pewno stanie się dla Ciebie prostrze.

Te 5 porad dla osób sprzedających dom po raz pierwszy sprawi że będzie Ci dużo łatwiej przebrnąć przecz ten trudny temat..  Kiedy sprzedajesz swój dom po raz pierwszy, ważne jest, aby być przygotowanym na wszystko, co może się zdarzyć w trakcie takiej sprzedaży.

  • Znalezienie nowego domu

Chyba od tego trzeba zacząć . Poszukiwanie nowego domu może być równie ekscytujące i inspirujące, jak i stresujące i męczące. Określ swoje pragnienia i potrzeby. Mając jasne wyobrażenie o tym, na ile możesz sobie pozwolić, możesz poszukać odpowiedniej nieruchomości, która spełni Twoje kryteria. Jeśli musisz być blisko konkretnej szkoły, stacji lub miejsca pracy, zidentyfikuj je na mapie, aby po obejrzeniu szczegółów sprzedaży móc szybko stwierdzić, czy nieruchomość jest wystarczająco blisko. Zrób listę wszystkich rzeczy, których potrzebujesz w nieruchomości.

Zobacz nieruchomości w Niemczech : Immobilien Next-Immo

  • Wybór odpowiedniego agenta nieruchomości

Na wstępie musisz podjąć decyzję o tym, jak wiele agentów nieruchomości należy użyć. Początkowo, sprzedawcy domów zazwyczaj wybrać tylko jeden agent nieruchomości. Ale jeśli chodzi o wybór najlepszego agenta nieruchomości do sprzedaży twojego  domu, to może pomóc, jeśli można skrócić listę opcji do trzech. Zapytaj rodzinę, przyjaciół i sąsiadów – zawsze dobrze jest mieć osobistą rekomendację.  Na pewno zaproś wybranych  agentów nieruchomości z krótkiej listy do swojego domu, aby omówić ich ofertę i przeprowadzić wycenę. Jest to dobra okazja, aby zadać im kilka dodatkowych pytań. Ważne jest też aby informacje o sprzedaży przekazać pocztą pantoflową jak największej ilości osób.

  • Przygotowanie domu do sprzedaży

Odpowiednia prezentacja budynku  ma ogromne znaczenia. Kupujący przyjdą rozejrzeć się po Twojej nieruchomości aby ocenić jej stan i musisz dołożyć wszelkich starań, aby pokazać swój dom z jak najlepszej strony. Idź na całość, aby zrobić wrażenie to bardzo ważne, takie działania pozwolą sprzedać dom szybciej i w lepszej cenie . Zadbaj o czystość i porządek , usuń drobne usterki , zapach w budynku jest bardzo ważny więc zadbaj także o niego! . Jeśli eksponujesz dom w Internecie zadbanie o profesjonalne   zdjęcia domu będzie pierwszą rzeczą, potencjalny nabywca widzi, i chcesz, aby nieruchomość przyciągnąć jak najwięcej potencjalnych nabywców, jak to możliwe.

Upewnij się więc, że Twój dom jest czysty, pozbawiony bałaganu, jasny i sprawiający wrażenie przestronnego, zanim jeszcze rozważysz wystawienie go na sprzedaż . I, gdy dom jest już wystawione na sprzedać , ważne jest, aby spróbować utrzymać go tak schludny, jak to możliwe – po tym wszystkim, nie chcesz ciągle być bieganie wokół czyszczenia przed ostatnim oglądania minut!

Zobacz nieruchomości w Wielkiej Brytanii na: Property for Sale : Next-Immo

  • Upewnij się, że liczby się sumują

Istnieje wiele kosztów związanych ze sprzedażą nieruchomości. Więc ważne jest, aby zrozumieć te koszty i wszelkie związane z nimi opłaty, więc nie ma żadnych niemiłych niespodzianek. Upewnij się, że opracujesz całkowity koszt, który poniesiesz i upewnij się, że porównasz oferty na usługi, których potrzebujesz, aby uniknąć płacenia niepotrzebnych kosztów.

Weź pod uwagę następujące główne koszty: opłaty za pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, opłaty za wyjście z hipoteki, certyfikat energetyczny (EPC)  , oraz inne opłaty z tym związane

Następnie pojawia się odwieczne pytanie: Czy kupuję, zanim sprzedam, czy sprzedaję, zanim kupię? W większości sytuacji sensowne jest wystawienie nieruchomości na rynek i otrzymanie oferty, zanim postawisz swoje serce na nowym domu. Jeśli już zaakceptował ofertę na swojej obecnej nieruchomości, jesteś znacznie bardziej atrakcyjny kupujący i są o wiele bardziej prawdopodobne, aby uzyskać ofertę przyjętą na nowym domu

Nieruchomości we Francji sprawdź na : Site immobilier Next-Immo

  • Etap ofertowy

Otrzymywanie ofert za swoją nieruchomość może być bardzo ekscytującym czasem, ale zawsze dobrze jest zachować poziom, aby zapewnić sobie odpowiednią ofertę dla Ciebie. Nie ma potrzeby, aby przyjąć lub odrzucić ofertę od razu, jest to całkowicie normalne, aby myśleć rzeczy na dzień lub dwa. To ma sens, aby dowiedzieć się od agenta nieruchomości:  Jaka jest sytuacja finansowa potencjalnego nabywcy? Jakie są terminy przeprowadzki kupującego?

Rozważ również swoją własną pozycję: Czy musisz poruszać się szybko, aby zabezpieczyć swoją kolejną nieruchomość? Jeśli nie spieszy Ci się do przeprowadzki, to możesz wstrzymać się z wyższą ofertą. Kupujący, który nie jest częścią łańcucha i który ma już zatwierdzony kredyt hipoteczny, jest bardziej korzystnym nabywcą niż ktoś, kto musi sprzedać swój własny dom, aby sfinansować zakup i kto nie ma jeszcze zatwierdzonego kredytu hipotecznego.