Jak zaplanować podróż do Japonii

Zdecydowanie, jakie atrakcje zobaczyć w Japonii, może być najtrudniejszą częścią planowania podróży. Jeśli wolisz spędzać czas w ogromnych miastach, z pewnością zaciekawią cię wspaniałe dzielnice w Tokio.

Jeśli uwielbiasz jeździć na nartach, pić sake i dobre piwo oraz brać kąpiel w gorących źródłach, możesz zdecydować się na Sapporo. Jeśli natomiast lubisz dobrze zjeść, japońska kuchnia w Osace z pewnością zadowoli kubki smakowe wielu osób. Planując odwiedzić wiele miejsc w Japonii, zdecydowanie powinieneś zainwestować w Japan Rail Pass (JR Pass), czyli karnet na przejazdy specjalnie dla podróżnych. Do niedawna można było kupić JR Pass tylko poza granicami kraju, chociaż ta zasada ostatnio się zmieniła, a Japonia sprzedaje karnety w kraju, nadal zaleca się kupienie karnetu z wyprzedzeniem. Jest to dosyć duży wydatek, ale jeśli zamierzasz sporo podróżować po różnych miejscach w Japonii, jest to mądra inwestycja. Jeśli naprawdę chcesz zanurzyć się w lokalnej kulturze, rozważ zakwaterowanie w Japonii, które można znaleźć tylko w tym kraju. Hotele kapsułowe oferują małe pokoje, wystarczająco duże, aby zmieściło się w nich łóżko i czasami także mały telewizor i są bardzo tanie.

Nawet w lecie pobyt w onsen, czyli gorących źródłach, jest niesamowitą aktywnością, która jest zarówno relaksująca, jak i wciągająca kulturowo.

Kąpiel w takich miejscach tradycyjnie odbywa się nago. Być może chcesz odkryć atrakcje Tokio, takie jak przejście Shibuya, lub odwiedzić znane na całym świecie miejsca, takie jak Góra Fuji. Dobry przewodnik pomoże zorganizować niestandardową wycieczkę, która zawiera wszystkie atrakcje, jakie warto zobaczyć, możesz również zapytać o koszt wyjazdu do Japonii. Trudno jest znaleźć lepsze sushi niż w Japonii, i dotyczy to wszystkich przedziałów cenowych. Pyszne przekąski można znaleźć w restauracjach z przenośnikami taśmowymi sushi, zwanych kaiten. W Japonii znajdziesz na każdym kroku automaty ze wszystkim, od kart modlitewnych po piwo, zabawki i koszulki, a także z przepysznymi przekąskami i oryginalnymi słodyczami o ciekawych smakach, których nie znajdziemy nigdzie indziej.