Awaria turbosprężarki – co robić dalej?

Zdarzają się różne sytuacje na drodze i bywa tak, że nagle samochód przestaje jechać. Olej nam ucieka z silnika, samochód kopci, że nic nie widać i wiemy, że coś złego się z turbo stało. Niestety, ale to jest najgorszy scenariusz, jaki można mieć, dlatego jeśli od jakiegoś czasu słyszymy, że turbina głośniej pracuje.

Czujemy, że samochód nie działa jak należy, a do tego jeszcze kopci to nie czekajmy dłużej. Jeśli wybieramy się w dalszą drogę takim samochodem i wiemy o tych objawach to niestety, ale sami na siebie ściągamy poważne problemy. Można mieć awarie na autostradzie i wtedy konieczne będzie wezwanie pomocy drogowej, a to będzie sporo kosztowało. Jeśli czujemy, że z autem nie jest wszystko dobrze to trzeba będzie wybrać się do serwisu, który zajmuje się turbinami. W ten sposób można będzie dowiedzieć się, co można zrobić.

Firma zna się na tym, bo ma sprzęt, który potrafi przeprowadzić profesjonalną diagnozę. Po tym jak już wiadomo, co się zepsuło to firma będzie wiedziała, jakich części do napraw użyć. Można będzie spać wtedy spokojniej, dlatego trzeba znaleźć kogoś, kto jest w stanie się tym od razu zająć. Im szybciej uda nam się wrócić na drogę tym będziemy bardziej z naprawy turbosprężarki zadowoleni.

Jedziemy do warsztatu od turbin

Trzeba będzie pojechać do warsztatu teraz, kiedy samochód jeszcze jeździ. Jeśli nie jeździ to albo macamy holowanie albo mamy możliwość przysłania samej uszkodzonej części. To, dlatego trzeba się zastanowić czy nie lepiej prowadzić diagnostykę samochodu, który ma na wyposażenie turbo i później się nie martwić, że doszło do poważnej awarii w najmniej oczekiwanym momencie i w mało ciekawym miejscu. Dobrze przeprowadzona turbo regeneracja to spokój na długi czas. Im lepsza będzie firma, która ma się tym zajmować tym lepszy i trwalszy będzie efekt końcowy, dlatego trzeba będzie wybierać tylko najlepszą firmę, jaka działa w Polsce. Oni są w stanie nam pomóc od razu. Często naprawa kończy się w jeden dzień i wracamy na drogę, ale wszystko zależne będzie od uszkodzenia.