Wyjątkowe płytki do naszej łazienki

Kiedy zastanawiamy się nad aranżacją naszej łazienki, musimy brać pod uwagę wiele różnych czynników.

Musimy zwrócić uwagę na jej wielkość, dzięki temu będziemy wiedzieli, jak dużą wannę czy też kabinę prysznicową będziemy mogli zamontować. Powinniśmy także zwrócić uwagę czy posiadamy okienko, jakie światło będzie przeważało w naszej łazience, sztuczne czy naturalne. Oczywiście często będziemy musieli zamontować także różnego rodzaju meble, przykładowo szafki pod zlewem, czy też inne małe szafki na różnego rodzaju przybory. Pamiętajmy, że płytki na podłodze i na naszej ścianie muszą tworzyć zgraną całość, określony styl, dlatego też przy ich wyborze musimy zwracać uwagę na kolorystykę, odcień, fakturę płytki. Oczywiście nie muszą one, a nawet nie powinny być takie same, ze względu na lekkie przełamanie kolorystyczne czy też różnice w fakturze. Dobrym przykładem może być podłoga matowa, natomiast na ścianie możemy ułożyć płytki ceramiczne błyszczące. Wszystko zależy od tego, jak chcemy urządzić naszą łazienkę, jaki styl chcemy uzyskać. Oczywiście w łazience pewną rolę będzie odgrywało także oświetlenie, obecnie mamy duży wybór różnego rodzaju kinkietów naściennych, pojedynczych lub podwójnych punktów świetlnych, które dodatkowo będą wpływały na odbiór wizualny naszej łazienki. Obecnie producenci płytek prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów, nowej kolorystyki dla swoich płytek, dlatego też mamy duży wybór płytek podłogowych, które imitują przykładowo deski lub też panele drewniane.

Wyjątkowe płytki do naszej łazienki

Jest to bardzo ciekawy pomysł, zwłaszcza jeżeli w innych pomieszczeniach posiadamy podłogę z drewna, obecnie produkowane płytki praktycznie nie odróżniają się od prawdziwej drewnianej podłogi.

Oczywiście możemy zakupić także inne płytki o fakturze przykładowo kamienia czy marmuru, dzięki temu nasza łazienka może zyskać wyjątkowy, jasny i elegancki wygląd. Dodatkowo będą one występowały w obu wersjach, czyli podłogowej oraz ściennej, zatem będziemy mogli całą łazienkę wykończyć w tym stylu. W przykładowo bardzo interesujące mogą być błyszczące płytki imitujące różnego rodzaju kamień. Dodatkowo znajdziemy także płytki naścienne, które posiadają różnego rodzaju wzory i wybrzuszenia, są tak zwane płytki 3D, które sprawią iż nasza ściana nie będzie jednolita, może tworzyć ona bardzo interesujące wzory, zwłaszcza w połączeniu z padającym na nie oświetleniem. Dobrym przykładem tego rodzaju płytek jest model frozen lake opoczno. Jak wiadomo płytki od tego producenta charakteryzują się bardzo dobrą jakością, firma od lat produkuje płytki jakie możemy spotkać w wielu domach.