Jakie usługi może zaoferować swoim klientom biuro tłumaczeń?

Biura tłumaczeń to firmy, które zajmują się świadczeniem usług tłumaczeniowych, czyli przekładami z jednego języka na drugi. Warto jednak zaznaczyć, że wiele z nich świadczy także szereg usług dodatkowych.

Jakie usługi oferują biura tłumaczeniowe?

Podstawowym obszarem działalności biur tłumaczeniowych są właśnie tłumaczenia. Są one prowadzone z różnych języków – tych popularnych, ale też mniej znanych. Gdy zatem klient chce otrzymać przekład, może wybrać obsługę biura, w którym będzie można otrzymać kompleksową, fachową obsługę związaną z jego przygotowaniem.

Należy jednak zaznaczyć, że biura te świadczą także szeroką gamę usług dodatkowych, które powiązane są z przekładami. Warto zatem dowiedzieć się, jaką obsługę może zaoferować swoim klientom dobre biuro tłumaczeń.

Tłumaczenia pisemne i ustne

W biurach tłumaczeń można skorzystać z pełnej gamy usług translatorskich, które można podzielić na dwie kategorie – tłumaczenia pisemne oraz ustne, jednak nie wyczerpuje to całkowicie zakresu usług oferowanych przez biura w tym właśnie zakresie.

Rodzaje tłumaczeń można podzielić na dodatkowe kategorie:

  • tłumaczenia pisemne – zwykłe, specjalistyczne, przysięgłe

  • tłumaczenia ustne – symultaniczne, konsekutywne

W powyższym zakresie biuro przyjmuje od klienta dokumenty lub inne treści do przekładu – można przekazać je często także online. W przypadku tłumaczeń ustnych pracownik biura przyjeżdża we wskazane miejsce, by wykonać przekład, na przykład na konferencję.

Dodatkowe usługi w biurach tłumaczeń

Oprócz tego biuro rachunkowe może zaproponować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy innych usług.

Usługi dodatkowe:

  • redakcja tekstu

  • korekta tekstu

  • formatowanie tekstu

  • konsultacje specjalistyczne

  • DTP – przygotowanie materiałów do druku, publikacji

  • lokalizacja – dostosowanie do potrzeb danego rynku

Gdy konieczne jest dobre biuro tłumaczeń warszawa oferuje wiele usług w powyższym zakresie. Warto zdecydować się na wsparcie specjalistów w tej dziedzinie, by otrzymać pełną i profesjonalną obsługę.